5 babských rad, jak vyčistit vaše oblečení

Babičky mají spoustu životních zkušeností a i móda v dobách předešlých byla jejich koníčkem. A jelikož neměly milióny různých pracích prostředků, přístrojů a stovky zaručených reklam, musely si poradit samy. Tyhle rady opravdu fungují a oceníte je i v dnešní době.

Voda s citrónem

Takové ty fleky od potu, které se pak v pračce zaperou a z trička se rázem stává výborný hadr na vytírání podlahy. Znáte to? Tak zkuste před praním na spocená místa použít vodu s citrónem. Budete koukat, co tohle tropické ovoce s potem dokáže. Citrónová šťáva udrží barvy tak syté, že se vás lidé budou ptát, zda ty šaty nejsou nové. Jako v té reklamě. Jen tady opravdu.

Zasekávající se zip

Zkuste místo, kde to dře, trošku pomazat jelením lojem. Nebo jiným balzámem na rty. Balzám na rty místo promaže a jezdec pak bude svištět jako Ester Ledecká ze svahu. Nové zipy často trošku dřou a musí se lehce ochodit, tak nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko a jezděte chvíli zipem nahoru a dolů, dokud se místo trochu nerozjezdí.

Ztrácející se ponožky

Pračka je žere, to už je jasné. A tak zkuste babskou fintu, kdy ponožky nastrkáte do látkového sáčku. Vyrábí se i speciální sáčky na praní. A nebo do silonky, což také už naše babičky vymyslely. Také třeba drahá krajková podprsenka, u které máte strach, že se vám v pračce zničí, by sáček kolem sebe ocenila. Ono toho mlácení se o stěny je v pračce za jeden cyklus přeci jen docela dost.

Šňůrka vytažená z mikiny

Babičky nám tuhle nepříjemnou situaci řešily spínacím špendlíkem, se kterým postupně šňůrku nacpali zpět do mikiny. Ale je tu ještě jedna finta. Nastrkejte šňůrku do brčka, pak brčko procpěte otvorem do mikiny a brčko jednoduše vytáhněte. Jednoduché, ale opravdu účinné. A tak, až se vám příště z mikiny vytáhne šňůrka, neplačte a sežeňte spínací špendlík nebo konečně dopijte ten Sex on the beach, co usrkáváte u TV.

Žmolky

Oblečení je stále prostě jen kousek hezky střižené a ještě lépe sešité látky. A tak se na něm prostě tvoří žmolky. Denně oblečení dřeme o ucha kabelek, bundy, zipy, pásy v autě atd. a žmolky na sebe nenechají dlouho čekat. Prodávají se na ně speciální elektronické odžmolkovače, které vám zaručeně zachrání i ty „beznadějně“ zažmolkované kousky!

Co když náhle před důležitým rande objevíte na svém oblíbeném svetříku nové žmolky a váš elektronický odžmolkovač má vybité baterie? Zkuste plán B (B jako babička)! Naše babičky moderní odžmolkovače neměly, a tak zažmolkovaná místa vždy přejely žiletkou na holení a efekt byl úplně stejný. Zkuste to, protože babičky ví, co je nejlepší.

Babičky vždy věděly, jak si v podobných situacích poradit. Zkuste tyhle tipy a dejte nám  vědět v komentářích, jak vám rady fungují.

Foto: Instagram, Unsplash.com.