4 způsoby, jak složit kapesníček do saka

selective focus photography of person holding black smartphone

Mít pěkné sako je skvělá věc. Zvláště pak nosíte-li k saku kapesníčky do saka. S kapesníčky uděláte teprve parádu. Chcete-li doladit svůj formální look, kapesníčky do saka jsou pro vás jasnou volbou. Zkušený elegán pak jistě zná řadu způsobů, jak si kapesníček do kapsičky poskládat a na to se zaměříme v dnešním článku.

top-kapesnicky-do-saka

Existuje obrovské množství možností, jak si kapesníček do kapsičky vložit. Různé způsoby uložení kapesníčku volíme nejčastěji dle příležitosti.

Pro velmi formální akce samozřejmě volíme strojená ukládání – žádné divočiny. Naopak jdeme-li na rande – rozhodně se chceme pobavit, uvolnit a proto si do kapsičky vložíme kapesníček bez větších řádností a úhledností.

Níže uvádíme několik základních způsobů – včetně vhodných příležitostí k jejich nošení.

The Straight Fold – přímé složení

Je-li žádoucí být velmi uhlazený, seriózní, elegantní.

un-folded

Přišla vám pozvánka na akci, jejíž dress code je označen jako black tie? Zpravidla zde není účelné na první pohled vybočovat a strhávat na sebe zbytečně příliš pozornosti – žádoucí je volit co se doplňků týče raději minimalismus, čehož docílíte volbou The Straight Fold.

straight

straight2straight3straight4straight5

The Unfinished Fold – „nedokončené“ přímé složení

Přirozený look, běžné denní nošení, do zaměstnání.

folded

Oproti předchozímu způsobu zde máme o něco méně rezervované pojetí. Chcete-li ukázat trochu té nedokonalosti, záměrné geometrické nevyrovnanosti a působit tak trochu přirozeněji (avšak stále štramácky), tento jednoduchý způsob poslouží pro skutečně běžné denní nošení obleku nebo i jen blazeru naprosto dostatečně.

unfinished2

unfinished3unfinished4unfinished5

The Puff Fold – nadýchané uložení

Formální i méně formální příležitosti, do zaměstnání, nejpoužívanější způsob.

puff

The Puff Fold dopřává kapesníčku nejvíce prostoru. Máte-li na svém kapesníčku hezký vzor, pak je žádoucí jej ukázat světu a tedy – zvolit The Puff Fold.

The Puff Fold je také na uložení vlastně velmi rychlý. S troškou praxe jste schopni kapesníček jen uchopit a na první dobrou jej do kapsičky správně zasadit a vyrazit.

puff1

puff2puff3puff4

The One Peak Fold – trojuhelníček

Éra jazzmanů, business i casual styl.

triangle

Druhý nejformálnější styl z našeho výběru. Vhodný jak pro business, tak pro casual. Záleží na vás.

Máte-li bílý kapesníček k černému obleku, se souměrným trojúhelníčkem docílíte velmi formálního looku. V případě, že si vezmete odlehčený blazer, rázem váš outfit na společenském levelu klesá. S trojúhelníčkem v kapsičce pak můžete docílit hezkého kontrastu á la formální vs. méně formální.
triangle5

triangle4triangle3triangle2

Kdy naopak kapesníček raději vůbec nenosit?

Kapesníček není vhodný pro každou příležitost. Na pohřbu bych nechtěl zdůraznit, jaký že jsem fashionista, stejně tak i u státních závěrečných zkoušek bych nerad poutal pozornost na svůj vzhled – ač samozřejmě – dobrý dojem může být nápomocný.


Kapesníčky do saka jsou doménou sebevědomých mužů. Těch, kteří se nebojí poukázat na svůj módní vkus. Vyrovnáte-li se s větším množstvím pohledů směřujících k vaší kapsičce, kapesníček si dopřejte.

Ne všem je to však úplně příjemné a uznávám, v Česku to může leckde býti bráno všelijak… Vyhlášenou módní zemí opravdu nejsme.

Foto: Pinterest


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!