2+1: Tipy pro dokonale hladké nožky

Nemít v létě oholené nohy? Pro drtivou většinu žen doslova noční můra! U nás žen se holení určitých partií zkrátka vyžaduje, a když jde někdo proti proudu, je na něho často hleděno skrze prsty. Naštěstí většina z nás dbá na svůj vzhled a víme, že mít v létě oholené nožky je zkrátka nutnost. Ne vždy je ale oholení takové, jaké jsme si jej představovali – nohy máme šupinaté a zarudlé, což vůbec nevypadá dobře. Chcete poradit, jak dosáhnout dokonale hladkého oholení?

Kdo chce hladké nožky mít, musí se o ně zasloužit!

Ne, nebojte se. Nedali jsme se na rýmování. Naopak pro vás máme pár užitečných tipů, díky kterým se vám podaří dosáhnout dokonale hladkých nohou, které nebudou ani šupinaté, ani nevzhledně zarudlé či snad pokryté drobnými červenými pupínky. Budete-li se držet našich doporučení, budete mít krásně hladké nohy, které vám ostatní budou tiše závidět!

Tip první: holení proti směru? NIKDY!

Také jste slyšeli, že pokud chcete dosáhnout perfektního oholení, musíte si chloupky holit proti jejich růstu? Pokud jste tak až do dnešního dne opravdu činili, pak se není čemu divit, že se vám po takové péči vaše nohy odvděčí zarudlými fleky a pupínky. Pamatujte, že chloupky se NIKDY neholí proti směru růstu, naopak jedině po jejich směru! Sice vám to dá více práce, ale nožky vám za to jedině poděkují!

Tip druhý: za pár minut hotovo? Dejte si na čas!

Většina žen je zvyklá oholit si nohy v cuku-letu během koupele nebo sprchování. Chtějí to mít co možná nejdříve za sebou, takže nějakou přípravu úplně vynechávají. A pak se diví, že oholení není dokonalé, nebo že jsou jejich nohy pokryté šupinkami kůže. V čem je chyba? V tom, že spěcháte! Vaše nohy si zaslouží dostatečnou přípravu před samotným holením, ze které můžete udělat rituál. Nohy nejdříve nechte v teplé vodě změkčit, teplá voda roztahuje póry a kořínky pak jdou lépe pryč.

Tip třetí: oholit a čau? Chce to ještě doladit závěr!

Další velmi častá chyba: v rychlosti si oholíte nohy a tím pro vás celý proces končí. Už asi tušíte, že vám teď řekneme, že je to samozřejmě špatně. Holením totiž tento úkol rozhodně nekončí. Po holení je na řadě zklidňující péče, ke které můžete použít mléko, olej nebo krém, což je v podstatě jedno. Ženy, které mají hodně citlivou kůži, mohou použít i klasický dětský zásyp, který pokožku uklidní.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.