Většina z nás touží po mladě vypadající pleti v každém věku. Toho ale není snadné dosáhnout. Málokdo si také uvědomuje, že naše pokožka funguje jako jakási bariéra mezi naším tělem a vnějším světem. Chceme-li být po všech stránkách zdraví, je klíčové o tuto naši “bariéru” důsledně pečovat.

Pojďme se spolu podívat na několik tipů, jak si udržet mladistvou a zdravou pleť po celý rok, zpracovaných na základě doporučení přední americké dermatoložky Dr. Heidi Kong.

1. Udržujte svou pleť čistou

Každý den si obličej omyjte, ale nepřehánějte to s chemikáliemi. Stačí čistá voda nebo šetrná micelární voda, případně speciální přípravek na váš specifický problém. Běžné mýdlo ale rozhodně není dobrý nápad.

Foto: Pexels.com

2. Opalovací krém

Kdykoliv budete vystavovat svou pleť slunečnímu záření, aplikujte opalovací krém. Kromě toho, že hrozí spálení pokožky, časté sluneční záření vytváří na pleti i nevzhledné pigmentové skvrny. Následně je samozřejmě nutné opalovací krém z pokožky odstranit, aby neucpával póry a pokožka mohla dýchat.

3. Dostatek spánku

Mnozí z nás chodí spát až pozdě v noci a poté vstávají do práce třeba už po pěti hodinách spánku. Tím samozřejmě trpí celé tělo, nejen pokožka. I pro tu je to ale zásadní a pro udržení mladistvého vzhledu je nutné spánek nezanedbávat.

4. Pijte honě vody

Člověk potřebuje denně přes 2 litry vody. Dehydratace urychluje stárnutí pleti a způsobuje i další zdravotní problémy. Pokud máte problém si dodržovat pitný režim a hlídat si, kolik jste toho (ne)vypili, na internetu existuje spousta aplikací, které vám ve vašem snažení pomohou.

Foto: Pexels.com

5. Myslete na svou pleť při jídle

Péče o pleť není jen záležitost vnějšku. Je potřeba si také hlídat jídelníček a zařadit do něj potraviny, které nám pomáhají udržet si zdravou a čistou pleť. Naopak je příhodné některé stravě říct ne! Naší pleti neprospívá například fastfood nebo slazené limonády.

Potraviny vhodné pro udržení zdravé pokožky jsou třeba tučnější ryby, kvalitní hořká čokoláda nebo špenát. Také zelený čaj je velmi vhodným doplňkem péče o pleť.

Foto: Pexels.com

6. Nezapomeňte na pleťové výživy

Po vyčištění pleti je nutné jí vrátit to, co jsme jí vzali. Použijte pleťový krém určený pro váš typ pleti a pro váš věk. Faktor věku je důležitý – pokud budete od 20 let používat krémy proti vráskám určené ženám 50+, tak vám ve věku 50+ určitě nebudou zabírat, protože vaše pokožka již bude nasycena látkami, které mají vrásky vyhlazovat.

Foto: Pexels.com

7. Zacvičte si

Při pohybu se pleť prokrvuje a potíme se, což je pro ni velmi přínosné. Pot pomáhá odvádět toxické látky pryč z těla. Samozřejmě je nutné pleť následně vyčistit.

Foto: Picjumbo.com

8. Peeling

Peeling napomáhá odstraňovat starou odumřelou kůži. Jen pozor, nepřehánět! Mohl by nadělat více škody než užitku. Optimální frekvence je provádět peeling pleti 1x týdně. Pokud ovšem trpíte na suchou a citlivou pokožku, peeling používejte jednou za 10 až 14 dní.

9. Masáže obličeje

Masáž obličeje je velmi příjemná záležitost podporující prokrvení obličeje a uvolnění pokožky. Zajděte si na masáž od profesionála, nebo se sami naučte, jak obličej namasírovat sobě i svým blízkým.

10. Kolagen

Kolagen je důležitá látka, která se s věkem stává v těle nedostatkovým zbožím. To způsobuje rychlejší stárnutí nebo třeba problémy s klouby. Pořiďte si doplňky stravy s kolagenem (ideálně v kombinaci s kyselinou hyaluronovou) a dopřejte svému tělu drobný doping, nebudete litovat.

Budete-li se řídit těmito tipy, vaše pleť se vám odvděčí zářivým a mladistvým vzhledem, který vydrží po dlouhá léta.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments