10 nejvíce atraktivních modelů všech dob podle Vogue

Ve světe modelingu se pravidelně řeší modelky. Kdy, kde a s kým která modelka byla a podobně. Svět modelingu je však přirozeně spjat i s mužskými modely. Nejsou tolik opěvovaní, nejsou tolik obletovaní, ale i mezi mužskými modely najdete špičkové „kusy“, kteří stojí za pozornost. Možná nevydělávají takové horentní sumy jako supermodelky, ale i tak se ve světě občas setkáme s označením „supermodelové“, jakkoli zvláštně to zní.

Podívejte se na top 10 nejvíce atraktivních mužských modelů všech dob podle magazínu VOGUE:

1) Tyson Beckford

Tyson Beckford, narozený v roce 1970) je jako jeden z mála „supermodelů“ na takové úrovni, že jeho kontrakty s módními značkami se dají srovnávat s kontrakty těch nejžádanějších supermodelek. Největší úspěch zažíval v devadesátých letech. Proslavil se jako tvář značky Ralph Lauren Polo. Ne nadarmo byl v roce 2014 označen časopisem Vogue jako vůbec nejúspěšnější model všech dob.

2) David Gandy

David Gandy je o deset let mladší než Tyson a pochází z Anglie. V roce 2001 se proslavil vítězstvím v televizní soutěži, díky čemuž se mu podařilo prosadit v modelingu. Navzdory převažující poptávce po „hubených“ mužích je David i se svou vypracovanou muskulaturou jedním z nejúspěšnějších modelů všech dob. Své jméno si udělal také díky spolupráci se značkou Dolce & Gabbana.

3) Brad Kroenig

Brad se narodil v roce 1979. Svou modelingovou kariéru započal v roce 2002 dlouhotrvající spoluprací se značkou Karl Lagerfeld. Karl Lagerfeld ovšem není jediným brandem, se kterým Brad spojil svou kariéru. Mezi další významné kolaborace patří Chanel, Fendi, Dolce & Gabbana, Abercrombie & Fitch, Roberto Cavalli, DKNY, Gap nebo Adidas.

4) Jon Kortajarena

Španělský model Jon Kortajarena se narodil v roce 1985. Krom modelingu se věnuje také herectví. Jako jeho kolegové v tomto žebříčku i Jon spolupracoval s nejvýznamnějšími módními značkami – Just Cavalli, Versace, Giorgio Armani, Bally, Etro, Trussardi, Diesel, Mangano, Lagerfeld, Pepe Jeans, H&M, Zara, Guess nebo Tom Ford. V roce 2009 byl Jon vyhlášen osmým nejúspěšnějším modelem podle Forbes.

5) Sean O’Pry

Devětadvacetiletý americký model Sean se modelingu věnuje od svých 17 let od roku 2006. Jeho modelingová kariéra je nesmírně bohatá. Spolupracoval například s Calvin Klein, Giorgio Armani, Versace, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Gianfranco Ferré, H&M, Massimo Dutti, Zara, Armani Jeans, Marc Jacobs, Emporio Armani, Lacoste, DSquared², American Eagle, Bottega Veneta, DKNY, Fendi, GQ, Dazed & Confused, V, Details, Barneys, Uniqlo, Bloomingdale’s, Belstaff, D2, Arena, Diesel, Gap, JOOP! nebo Numéro Homme. V podstatě všechny nejvýznamnější značky s Seanem pravidelně spolupracují.

vibes by @randallmesdon_studio in Vermont

A post shared by Sean O'Pry (@seanopry55) on

6) Marcus Schenkenberg

Marcus pochází ze Švédska a narodil se v roce 1968. Má dvojí občanství – nizozemské a švédské. Krom modelingu je také znám jako hudebník, herec a spisovatel. V modelingu prorazil v devadesátých letech, kdy spolupracoval se značkou Calvin Klein.

Love my new boots! #scarosso #fashion #shoes #boots# #onmyfeet

A post shared by Marcus Schenkenberg (@marcusschenkenberg) on

7) Mathias Lauridsen

Dánský hezoun Mathias se narodil v roce 1984. Svou mezinárodní modelingovou kariéru odstartoval v roce 2004 s jarní kolekcí Marc Jacobs. Objevil se v módních kampaních značek Jil Sander, Gucci, Hugo Boss, Givenchy, Louis Vuitton, Christian Dior, Kenzo, Calvin Klein, Marc Jacobs, DKNY, Tommy Hilfiger, Lacoste, Fendi, Aldo, Bottega Veneta, Carolina Herrera, Emporio Armani, Coach, Cartier, Burberry, H&M, Salvatore Ferragamo, Diesel, Nina Ricci, Missoni nebo Hermès.

#massimodutti #shooting #model #malemodel #mathiaslauridsen ?

A post shared by Mathias Lauridsen (@mathias_laur) on

8) Mark Vanderloo

Nizozemský model Mark je ročník 1968. K modelingu se dostal díky své tehdejší přítelkyni, která byla fotomodelkou. Od roku 2005 byl dvorním modelem značky Hugo Boss zejména pro ikonické černo-černo bíle fotokampaně. Mark byl také předlohou pro hlavní hrdiny několika počítačových her. Z módních kolaborací stojí za zmínku spolupráce se značkami Calvin Klein, Valentino, Armani, Banana Republic, Donna Karan, Trussardi nebo Guess.

9) Noah Mills

Noah se narodil v roce 1985 v Kanadě. Krom modelingu se věnuje také herectví. V modelingové branži se pohybuje od roku 2003. Z jeho nejvýznamnější módní spolupráce lze vypíchnout kampaně pro Gucci, Yves Saint Lauren nebo Dolce & Gabbana.

setting up guest house quick w @floyddetroit #bedframe ????

A post shared by Noah Mills (@noahmills) on

10) Evandro Soldati

Evandro pochází z Brazílie a narodil se v roce 1985. Objevil se ve videoklipu Lady Gaga – Alejandro. V modelingu se pohybuje díky své matce, která ho v roce 2002 zapsala na modelingovou soutěž „Ford Contest“. Evandro se zalíbil a od roku 2003 patří k nejúspěšnějším světovým modelům. Spolupracoval se značkami Guess, Abercombie & Fitch nebo Dolce & Gabbana.

Venezia love ? ❤️ ⚓️

A post shared by Evandro Soldati (@evandrosoldati1) on


Foto: Instagram, Wikipedia.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.