10 nejlépe placených modelek současnosti

Modeling je na špičkové úrovni nesmírně dobře placenou prací, to asi není potřeba zmiňovat. Je to mimochodem jedna z mála profesí, kde ty nejvyšší sumy inkasují z pravidla ženy. Horentní honoráře a pohádkový život jsou díky modelingu realitou i pro náctileté dívky. Jaké ženy jsou v současnosti na vrcholu žebříčku nejlépe placených top modelek na světě?

10 nejlépe vydělávajících modelek roku 2018 dle The Forbes

Kendall Jenner – třiadvacetiletá modelka ze známého klanu Jenner – Kardashian pokračuje ve stopách své rodiny a buduje si úspěšnou kariéru v šoubyznysu. Dle Forbes.com si Kendall Jenner za uplynulý rok vydělala úctyhodných 22,5 milionů dolarů. Majoritní podíl na loňských příjmech Kendall Jenner mají kontrakty se značkami Estée Lauder, Adidas nebo Calvin Klein.

View this post on Instagram

i’ve had so much pasta since this day

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

V závěsu za Kendall Jenner se na druhém místě umístila Karlie Kloss. Karlie se krom modelingu věnuje také propagaci technického vzdělání – zejména programování – v čemž vidí obrovský potenciál nejen pro mladé chlapce, ale i pro mladé dívky. Od roku 2017 má vlastní TV show s názvem Movie Night with Karlie Kloss. Karlie je velmi aktivní také na sociálních sítích. Za zmínku stojí zejména její YouTube kanál s Klossy.

Sociální média pomohla ke znásobení popularity a dosahu dalším dvěma modelkám – Chrissy TeigenRosie Huntington-Whitely. Chrissy Teigen je nejen úspěšnou modelkou, je i veleúspěšnou kuchařkou. Vydala již dvě knihy o vaření, které se prodávají po celém světě. Krom vaření a modelingu se věnuje také moderování vlastního pořadu Lip Sync Battle.

View this post on Instagram

?

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss) on

Rosie Huntington-Whitely se podobně jako ostatní dámy z našeho žebříčku realizuje také v dalších oborech – ne jen v modelingu. Rosie vydala vlastní řadu kosmetiky, která je k zakoupení v řetězcích Marks & Spencer a také v jejím vlastním e-shopu.

  1. Kendall Jenner: 22,5 milionů $
  2. Karlie Kloss: 13 milionů $
  3. Chrissy Teigen: 11,5 milionů $
  4. Rosie Huntington-Whitely: 11,5 milionů $
  5. Gisele Bundchen: 10 milionů $
  6. Cara Delevingne 10 milionů $
  7. Gigi Hadid: 9,5 milionů $
  8. Bella Hadid: 8,5 milionů $
  9. Joan Smalls: 8,5 milionů $
  10. Doutzen Kroes: 8 milionů $

Zdroj: Forbes.com.
Foto: Instagram.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.