10 nejčastějších přešlapů v pánské módě

Móda v dnešní době představuje pro značnou část mužské populace španělskou vesnici. Těžko říci, zdali za tím primárně stojí neznalost módních pravidel a etikety oblékání či pouze jejich nezájem o věci s módou spjaté, ale některé neustále se dokola opakující chyby opravdu nelze přehlédnout. V dnešním článku vám přinášíme výčet těch nejčastěji páchaných přešlapů v pánském oblékání.

1. Velký výstřih do V

Mnoho českých mužů hrdě nosí hluboký dekolt, za který by se nemusela stydět ani kdejaká dobře vyvinutá žena, pomocí něhož dávají světu na obdiv svůj vypracovaný hrudník.

Je bezesporu chvályhodné, že dotyčný tráví svůj čas v posilovně, nicméně ne každý člověk má zrovna v tu danou chvíli náladu a potřebu se na tento vypracovaný kus lidského těla, skoro v celé jeho kráse, dívat.

V horším případě dotyčný ani nemá vypracovanou postavu a lidem se tak naskýtá ještě mnohem hrůzostrašnější pohled.

[easy-image-collage id=15179]

2. Softshellové bundy vždy a všude

Softshellové bundy jsou neoddiskutovatelně velice užitečným a praktickým pomocníkem při horských túrách či jiných obdobných outdoorových aktivitách. Ovšem čeští muži si tento kus oblečení oblíbili natolik, že bez něj nedokáží fungovat ani ve městě. Obzvláště velká města jsou lidmi v softshellových bundách doslova zamořena.

Pánové se nebojí si softshellové bundy vzít opravdu k čemukoliv, k obleku nevyjímaje.

[easy-image-collage id=15182]

3. Nepadnoucí oblek

Když už se bavíme o oblecích, tak při jejich výběru je nutné dbát na to, aby vám oblek vždy perfektně padl, zejména tedy v oblasti ramen. Bohužel realita ulic je více než děsivá, jedná se totiž skoro až o zázrak, když máte tu možnost potkat někoho v dokonale padnoucím obleku.

[easy-image-collage id=15184]

Samotnou kapitolou jsou muži, jenž už dávno vyrostli ze svých mladických let, ale ve svém šatníku mají oblek z dob jejich školních let. Ano pánové, je sice hezké, že máte doma oblek ještě z dob své maturity, ale věřte, že se vaše proporce od té doby diametrálně změnily a oblek vám skutečně pasovat nebude.

4. Batoh k obleku

Racionálně smýšlející člověk by měl přeci jen poznat rozdíl mezi tím, zdali jde na horskou túru na Mount Everest nebo do práce a dle toho přizpůsobit své zavazadlo, které si s sebou vezme.

Nošení batohu k obleku je o to více nepochopitelné, když na trhu aktuálně mají pánové na výběr ze široké škály stylových tašek či aktovek.

5. Koláče nejenom k snídani

Pocení je zcela přirozený proces, horké letní dny a stres dávají našemu tělu zabrat a to na svojí reakci nenechá dlouho čekat. Pot je nechtěným umělcem, který vytváří nevzhledné koláče zejména v oblasti podpaží.

Ovšem stačí si pod košili vzít bavlněné triko, ideálně v tělové barvě, aby pod košilí neprosvítalo, a je po problému, neboť triko nasaje pot a ten se tak nedostane až ke košili. Samozřejmostí by mělo být (bohužel není) i používání deodorantů.

6. Tepláky při každé příležitosti

Tepláky jsou kusem oblečení primárně určeným na sportovní a volnočasové aktivity, nutno ovšem poznamenat, že velice pohodlným kusem oblečení. A to je právě kámen úrazu, neboť pak pánové mají tendenci nosit tepláky i na příležitosti, kde jejich výskyt není žádoucí.

Nicméně abych zde nehanil pouze muže, tak v této oblasti jsou si z ženami kvit, neboť vše výše zmíněné platí i pro legíny, které dámy díky jejich pohodlnosti taktéž tahají skoro kamkoliv.

7. Ponožky v sandálech

Spojení český muž a sandály v ponožkách je něčím, co nedá spát snad žádnému módnímu policistovi. Tato ohavnost v podobě nošení ponožek v sandálech nejenom postrádá jakékoliv logické vysvětlení, ale i vypadá zcela směšně.

I přes to, že existuje všeobecné povědomí o tom, že se jedná o hrubé módní faux pas, tak se tento negativní trend nedaří vymýtit, ba naopak.

8. Špinavé boty

Pokud se člověk pohybuje ve venkovním prostředí, tak se dá předpokládat, že jeho boty nebudou vždy zcela perfektně čisté. Ovšem při pohledu na silně zašpiněné páry bot, které někteří muži nosí, se i otrlému člověku zvedá žaludek. Přeci jen boty tvoří základ outfitu a na jejich čistotu by se měl tudíž klást velký důraz.

9. Obnošené oblečení

Každý v šatníku máme svůj nejoblíbenější kousek oblečení, ovšem i s ním je potřeba se někdy rozloučit, neboť oblečení rychle ztrácí svojí původní barvu a tvar, a s trikem, které má to nejlepší již dávno za sebou, opravdu velkou parádu neuděláte.

10. Špatné sladění vzorů

Oproti všem výše zmíněným chybám se jedná o zanedbatelný módní přešlap, ovšem může působit neméně komicky. Přeci jen, když potkáte někoho v kostičkované košili a pruhovaných kraťasech, tak si bude připadat jako v Jiříkově vidění.

Do vzorů by se všeobecně měl pouštět jen zkušený módní guru, jinak to vždy hrozí velkým průšvihem.

Foto: Deadgoodundies.com, Blacks.co.uk, Newscode.in, Huffingtonpost.com, Independent.co.uk, Pixabay.com, Wikipedia.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.