Jako malé jsme byly krásné a roztomilé. Kosmetika a móda šly mimo nás. To vše přišlo až v období puberty, kdy se naše tělo začalo vyvíjet. A vzhledem k tomu, že krása bývá pomíjivá (ano, za většinu může stres) existuje pár kroků, jak získat zpět vaše krásné tělo i duši.

1. Zdravý životní styl – Pod tímto pojmem si mnohé ženy představují jídelníček sestavený pouze z ovoce, zeleniny a müsli tyčinek. Zdravý životní styl ale znamená mnohem víc. Váš jídelníček by měl být velmi pestrý, měl by obsahovat od každé suroviny něco. Důležité také je jíst pravidelně po malých dávkách, tělo potom nemá potřebu ukládat si zásoby na později, což prospěje i vašemu tělu. Nezapomeňte také na pohyb!

2. Dostatek spánku – Odborníci doporučují spát 7,5 – 8 hodin denně. Ačkoliv naprosto chápeme to, že stihnout tolik povinností do 24 hodin je velmi obtížné, svůj spánek bystě obětovat rozhodně neměla. Ne nadarmo se říká “vyspalá do krásy”.

3. Pitný režim – Pokud si i vy říkáte, jak to dělají modelky či známé herečky, že mají dokonalou pleť, vlasy a vypadají odpočatě, můžeme vás utěšit – i my máme recept! Když pomineme kouzla Photoshopu, je to obyčejná voda, která se o vše postará. Pravidelně byste měla pít 2,5 litru denně.

4. Smích – Jeden z nejdůležitějších kroků ke kráse je obyčejný smích. Vaše nálada bude hned lepší, vaše starosti mnohem menší a strašák jménem Stres uteče do ústranní. Proti smíchu nemá zlo šanci. Buďte smíškem, hned se budete cítit krásnější.

5. Aktivní odpočinek – Jsou dny, kdy máme náladu jen lenošit u filmu, takový odpočinek samozřejmě bereme všemi deseti. Pokud ale chcete lépe zužitkovat váš čas, vyzkoušejte aktivní odpočinek. Vyražte na výlet s vaší drahou polovičkou, jeďte na návštěvu vaší rodiny, věnujte se svým psím miláčkům. Nic vám nedodá tolik energie (pozitivní energie) jako čas strávený se svými blízkými. Zaručujeme vám, že se budete cítit mnohem lépe.

6. Poslouchejte své tělo – Držíte dietu, ale dostala jste chuť na čokoládu? Snažíte se dodržet svůj zdravý jídelníček, ale dostala jste chuť na steak? Kašlete na pravidla! Poslouchejte své tělo. Samo si řekne, co zrovna potřebuje. A pokud mu dáte to, co chce, věřte, že se vám samozřejmě odmění. Vaše tělo je vaší součástí, je lepší mít ho jako svého přítele a ne nepřítele.

7. Masáže – Převážná většina z nás má sedavé povolání. To nejvíce odnáší naše záda. Odměňte je alespoň jednou měsíčně pořádnou masáží. Tip: Už jste vyzkoušela thajskou masáž? Za nás vám ji rozhodně doporučujeme.

8. Masky na vlasy i pleť – Ať už preferujete přírodní masky, nebo kupované, obojí vaše vlasy a pleť jistě ocení. Makeup, líčení, kulma na vlasy, fénování, to vše ničí jak vaše vlasy, tak pleť. Maska dodá potřebnou výživu, vitamíny a především hydrataci. Jednou týdně si udělejte hodinku sama pro sebe a zamaskujte stres, tentokrát v podobě vyživující masky.

9. Stop alkoholu a cigaretám – Bohužel, pro závisláky máme špatnou zprávu. Kouření ničí jak vaše zdraví, tak vaše tělo. Můžete sice dodržovat všechny kroky ke kráse, pokud ale kouříte, tak je vaše snaha marná. Navíc cigarety a alkohol lezou do peněz. Peníze můžete dát stranou na cestování, nebo si koupit nový kousek do vašeho šatníku. Deci vínka je samozřejmě dovolená, někdy dokonce doporučovaná. Alkoholové víkendy vám ale nedoporučujeme.

10. Dělejte co vás baví – Psychická pohoda = fyzická pohoda. Jistě každá znáte období, kdy jste ve stresu, vaše pleť se razantně zhoršila a v horších případech to schytá zdraví, které by měl být na prvním místě. Nebaví vás vaše práce a jste z ní akorát ve stresu? Změňte ji! Hlavně neříkejte, že to nejde. Vždy jde všechno, pokud opravdu chcete. Dělejte to, co vás baví, ať už je to cokoliv a budete krásnější uvnitř i navenek.

Foto: Pinterest.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments