10 kroků k úspěšnému boji proti akné

Problém starý jako lidstvo samo – akné. Nepříjemné a nepříliš půvabné pupínky, které obtěžují nejen teenagery, ale i adolescenty a mnohdy i starší. Jak vyzrát na tento problém? Poradíme vám 10 ověřených kroků, které zaručeně zlepší každou problematickou pleť.

Sluší se však podotknout, že vždy je samozřejmě nejlepší navštívit kožního lékaře nebo dermatologa a poradit se s odborníkem. Obzvlášť trápí-li vás těžší forma akné.

Zde najdete deset ověřených kroků, které vám zaručeně pomohou zbavit se akné. Těchto deset bodů doporučují i samotní dermatologové jako součást léčebných kúr. Neberte je tedy na lehkou váhu!

1) Pijte dostatek čisté vody

Přibližně 2 litry čisté vody jsou denním optimem. Dodržovat pitný režim vám doporučí kdekdo i bez problematické pleti. Čistá voda pročišťuje celé tělo. Nechutná-li vám čistá voda, přidejte si do ní citrón nebo pomeranč. Vyvarujte se však sladkým limonádám, ty vám rozhodně neprospějí.

2) Myjte se přírodními sprchovými gely nebo mýdly

Snížíte tak riziko podráždění už tak dost problematické pokožky.

3) Neškrábat!

Pupínky si rozhodně neškrábejte. Zaděláte si tak akorát na problém s infekcí. Co se vymačkávání týče – zde je ópět kvůli možnému zanesení rány být velmi opatrný a používat ideálně sterilní gumové rukavice.. Když už vymačkávat, tak pouze pupínky s bílou hlavičkou. Zabráníte tak zbytečnému hnisání.

4) Odličujte se včas

Dámy, odličujte se nejlépe ihned po příchodu domů a nenechávejte si tuto nutnost až večer před spaním. Pro odličování volte micelární vodu přímo určenou pro aknózní pleť.

5) Vyhněte se mastným hydratačním krémům

Zbytečně pokožku nemažte hydratačními mastnými krémy. Pokud máte zároveň suchou pleť, doporučují se krémy uzpůsobené pro oba typy pleti. I zde platí, že nejlepší je využívat přírodní produkty.

6) Pijte zelené nebo bylinkové čaje

V každém bylinkářství najdete i čaj, který je určen právě pro čištění pleti. Pije se třikrát denně, nejlépe ráno na lačno a v průběhu dne před jídlem.

7) Chraňte pokožku před sluncem

Sluníčko sice pomáhá vysušovat pleť a tak zabraňovat tvoření dalších pupínků, ale jen tehdy, je-li pokožka chráněna dostatečným slunečním faktorem.

8) Používejte vždy suché ručníky

Pokožku s vyskytujícím se akné sušte vždy čistým ručníkem, ačkoliv se to zdá jako banální krok, není radno toto podceňovat.

9) Čerstvá zelenina a ovoce

Jezte hlavně čerstvou zeleninu a ovoce, ve kterých se v hojném množství vyskytuje vitamín A. Tento vitamín zamezuje vzniku akné a podporuje růst řas a vlasů. Vyskytuje se ještě například v ovesných vločkách.

10) Omezte mléčné výrobky

Omezte kravské mléko a mléčné výrobky. Tento krok dodržujte striktně alespoň týden – již po týdnu byste měli vidět výsledky.

Ne každému pomůže všech 10 kroků – tak jako ne každému pomůžou produkty určené proti akné. Když to ale nezkusíte, nic nezjistíte.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.