Dolce & Gabbana

Parťáci na život a na smrt – přesně taková je spolupráce dvou špičkových módních návrhářů Domenico Dolce a Stefano Gabbana jimž patří módní značka D&G (Dolce & Gabbana).

D&G je italská módní značka založená v roce 1985. Ve stejném roce představila tato partička svou první kolekci pro ženy a přesto, že modely nebyly profesionálně šité, bylo všem jasné, že spolupráce těchto dvou módních návrhářů má co předvést.

Módní kousky této módní značky jsou charakteristické tím, že jsou velmi ženské, odvážné a zatraceně sexy. Dolce a Gabbana zkrátka ví, co ženy chtějí. To samé platí i u pánských kolekcí. Spolupráci s nimi si oblíbila také celé rodina Beckham, nebo Madonna.

Domenico Dolce

Domenico se narodil na Sicílii, později se jeho domovem stal Milán. Domenico podědil cit pro módu od svých rodičů. Jeho otec byl krejčí a matka prodávala prodávala oděvy. Módě se brzy rozhodl věnovat naplno a odstěhoval se do Milána, kde vystudoval oděvní design.

Domenico se seznámil se Stefanem díky zaměstnavateli Stefana módnímu návrháři Giorgia Correggiari.

Vlastní značku D&G založili o dva roky později. Není tajemstvím, že byli partneři v pracovním, ale také soukromém životě.

Vztah tohoto dua bohužel nevydržel, po dlouhých letech se v roce 2002 rozešli. V pracovním životě zůstali partneři nadále, i když tomu mnozí nevěřili a báli se, jak rozchod ovlivní značku D&G. Jeden k druhému prostě patří, společně tvoří nerozlučnou dvojku.

Stefano Gabbana

Druhým z nejvlivnějších módních návrhářů je Stefano Gabbana. I on vystudoval módní obor umění a design.

Stefano je podle časopisu Forbes 27. nejbohatším člověkem v Itálii. Může si tak dovolit užívat si života podle svých představ, což je jednou z jeho zálib.

Málo kdo ví, že Stefano má také herecké sklony. Objevil se například v dokumentu Scatter My Ashes at Bergrof’s. Krátce se také objevil ve filmu Do Říma s láskou, který režíroval slavný Woody Allen, dále také ve filmu The Star Maker. Střihnul si také roli moderátora, a to pro MTV Europe Music Awards v roce 2002.

Stefano je zkrátka muž mnoha talentů.

Zajímavosti o D&G

  • Klíčový úspěch přinesly šaty, které byly nazvány The Sicilian Dress. Tisk je zařadil mezi 100 nejdůležitějších šatů, které kdy existovaly.
  • První butik otevřeli Dolce a Gabbana v roce 1986.
  • Zlom v mezinárodní slávě nastal, když si v roce 1990 Madonna oblékla korzet zdobený kameny a sako na  premiéru filmu Truth or Dare: In bed with Madonna na filmový festival v Cannes.
  • Partička Dolce & Gabbana navrhla kostýmy na mezinárodní tour Beyoncé, Mary J. BligeWhitney Houston nebo Kylie Minogue.
  • V zimní kolekci 2015/2016 nazvané Viva la Mamma byla modelka Bianca Balti, jejíž tvář znáte právě z kampaní Dolce & Gabbana, těhotná. V tomto stavu absolvovala módní přehlídku a za svou odvahu sklidila dlouhý potlesk.

Dolce & Gabbana - Nejnovější zprávy a novinky: