Pandora

Pandora se stala modlou pro žen z celého světa. Po špercích Pandora se v obchodech vždy doslova zapráší. Šperkem od Pandory zkrátka žádnou ženu neurazíte.

Pandora se v poslední době stala modlou pro ženy z celého světa. Po jejich výrobcích se v obchodech vždy doslova zapráší a mnoho mužům tak odpadají starosti spojené s koupí narozeninových či vánočních dárků. Šperkem od Pandory zkrátka nikdy svou drahou polovičku neurazí.

Historie značky Pandora

Společnost Pandora byla založena v roce 1982 dánským manželským párem Perem a Winnie Enevoldsenovými. Ti na jedné ze svých cest při návštěvě milovaného Thajka objevili zajímavé šperky, kterých se rozhodli několik kousků zakoupit a následně je ve své rodné domovině prodávat. Thajské šperky si okamžitě získaly srdce zákazníků. Netrvalo dlouho a manželé Enevoldsenovi rozjeli své podnikání naplno, přičemž jejich první továrna v Thajsku vyrostla roku 1989.

Současnost značky Pandora v číslech

V současnosti zaměstnává společnost téměř 27 700, z toho 14 000 se jich nachází právě v Thajsku, kde se slavné šperky vyrábí. Své uplatnění na trhu našla ve 100 zemích světa skrze 7 700 obchodních míst, z nichž 2 600 činí specializované lifestylové obchody.

V roce 2017 se celkový příjem společnosti vyšplhal až na neuvěřitelných 3,1 miliardy eur.

Čím se šperky Pandora tak liší od ostatních?

Úspěch u veřejnosti zapříčinil fakt, že šperky značky Pandora jsou ručně vyráběné z kvalitních materiálu, na kterých si značka zakládá. Šperky Pandora jsou navíc k dostání za přijatelnou cenu.

Největší úspěch společnosti zaručila výroba a následný prodej unikátních stříbrných a skleněných korálků, ze kterých si zákazníci mohou vytvořit zcela jedinečný stříbrný náramek dle vlastní fantazie.

Koncept uvedla společnost na trh v roce 2000 a do následujících dvou let díky tomu dobyla celé USA, Austrálii a Německo. Neočekávaný nárůst poptávky donutil majitele společnosti v dohledné době postavit další továrny.

Korálky se dnes vyrábí ve všech možných tvarech a provedeních a je jen na konečné uživatelce, z jakých vzorů si hodlá svůj náramek poskládat. Z nabídky si vybere jako novopečená maminka, tak i babička v letech. Výsledný šperk navíc dokonale podtrhuje osobnost nositelky... Alespoň to tedy tvrdí sama značka. 

Jak rozpoznat pravou Pandoru od duplikátu?

Díky věhlasu značky se na trh dostalo také mnoho různých padělků, které zdaleka nedosahují stejných kvalit. Proto se na originální šperky umisťují ochranné značky, které zákazníka chrání před falzifikáty. Na všech výrobcích značky Pandora se objevuje písmenko "O" s korunkou, které je pro společnost typické. Kromě toho na špercích naleznete také ochrannou známku "ALE", což jsou iniciály otce zakladatele společnosti. Originalitu si ověříte také puncem kvality použitých materiálů, označeným písmeny S (stříbro) nebo G (zlato).

Pandora - Nejnovější zprávy a novinky: