New Yorker

Německý řetězec s módou New Yorker patří k nejpopulárnějším prodejcům módy v České republice. Značky jako Fishbone, Fishbone Sister, Amisu, Smog a Censored jsou nadčasové, trendy a za skvělé ceny. Právě časté a výrazné slevy jsou důvodem, proč je New Yorker tak populární.

New Yorker © www.newyorker.de

Obchody pod značkou New Yorker patří dnes k těm nejpopulárnějším nejen u českých zákazníků. Dokládají to čísla návštěvnosti všech obchodů New Yorker po celém světě. Měsíční průměr se v posledních letech pohybuje kolem 4 000 000 zákazníků! 1100 obchodů, 46 zemí. New Yorker dobyl svět rychlé módy neboli fast fashion.

Z Německa do celého světa

Poprvé se módní brand New Yorker objevil v roce 1971 v Německu. Obchod ve Flensburgu se soustředil výhradně na prodej džínového oblečení. Postupem času se rozšiřoval sortiment i působnost tohoto obchodu. V 70. a 80. letech minulého století zaznamenal New Yorker velký rozmach, v Německu si za necelé dvě dekády vybudoval čelní postavení na místním trhu s oblečením.

První expanze proběhla zcela logicky do sousedních zemí. Právo hostit první zahraniční pobočku získal v roce 1994 rakouský Linz. O čtyři roky později vstoupil New York i na východoevropský trh, začal působit v Polsku, Maďarsku a České republice. První pobočka na území České republiky se otevřela v Brně. Poté již začalo rychlé šíření do celého světa.

Dnes můžete obchody New Yorker navštívit v téměř 60 českých městech, po Evropě se jich nachází přes 700, na celém světě na 1100. New Yorker je rozšířený do téměř 46 zemí světa a zaměstnává 19.000 lidí.

Stylové a módní oblečení pro mladé

New Yorker se specializuje na stylové a módní oblečení pro mladé lidi. Jeho typickými vlastnostmi jsou jednoduchý design, pohodlnost a také přijatelná cena. V jednotlivých kolekcích, které se v obchodech New Yorker objevují, se odráží aktuální módní trendy i roční období, jež zrovna panuje. Jako svoji hlavní cílovou skupinu si značka zvolila zákazníky mezi 12 a 39 lety.

Sortimentu vévodí oblečení pro volný čas, jakou jsou džíny, kalhoty, trička, košile, svetry nebo mikiny, v dámských odděleních se pak přidávají i šaty či sukně. Součástí obchodů jsou i oddělení se stylovým spodním prádlem.

Typické a na první pohled rozpoznatelné je pro značku New Yorker její červené logo s výrazným Y. Pod tímto logem však žádné oblečení nenajdete, jedná se pouze o označení sítě obchodů. V nich naleznete oblečení různých značek, z nichž některé spolupracují výhradně s řetězci New Yorker.

Vlastní značky oblečení

 • » Amisu a Amisu Jeans/Pants - Značka Amisu nabízí módní oblečení pro dívky a ženy
 • » Smog a Smog Underwear- Kalhoty, trička, košile, svetry či mikiny s logem Smog jsou zase určené pro muže.
 • » Fishbone - Značka Fishbone se specializuje na ležérní oblečení včetně doplňků pro muže, pod sesterskou značkou Fishbone Sister i pro ženy.
 • » Censored - Nabídku často doplňuje i vkusné prádlo značky Censored.
 • » Black Squad
 • » Icono
 • » Viva Couture
 • » Soya Fashion
 • » Accessoires
 • » New Yorker Athletics
 • » IQ

New Yorker se soustředí primárně na kamenné prodejny. Nemá žádný e-shop, on-line si tak produkty značek Fishbone, Smog či Amisu a dalších nekoupíte.

Webové stránky však nabízí k prohlédnutí aktuální katalog oblečení, jehož obsah v prodejnách vždy naleznete.

Přečtěte si novinky o značce New Yorker:

New Yorker - Nejnovější zprávy a novinky: