Zlatá barva

Líbí se vám zlatá barva? Všichni si ji spojujeme s luxusem a exkluzivitou. Nejčastěji po ní saháme jako po barvě doplňků, to je ale škoda. Vypadá totiž božsky i na oblečení, a to klidně i do kanceláře a na běžné nošení. Nebojte se zlaté a zapojte ji do svého outfitu! Seznamte se s jejími vlastnostmi a s tím, jak ji nosit.

Význam zlaté barvy

Zlatou si spojujeme s luxusem, bohatstvím, ale také výstředností a extravagancí. Jde o teplou barvu, která má spoustu atributů žluté. Stejně jako ona je nepřehlédnutelná a vzbuzuje pozitivní emoce. Není však tolik „agresivně veselá“, což je jeden z důvodů, proč lidé žlutou nemusí. Zlatá je sice výrazná, avšak na rozdíl od žluté z ní vyzařuje nenucenost a elegance.

Tato barva je považovaná za velmi vzácnou a výjimečnou, tak jako zlato samo. Ten, kdo ji zapojí do svého outfitu, bude na okolí působit jako někdo na úrovni a s vytříbeným vkusem. Zlatá vám okamžitě přidá na půvabu a zajistí, že zapůsobíte.

Kromě těchto oslňujících vlastností a toho, že je symbolem bohatství má i další zajímavé vlastnosti. Tak například na duchovní úrovni je spojována s osvícením, moudrostí a také magií. Zlato bývalo jedním z nejžádanějších kovů ve středověké alchymii, a tak je i tato barva opředena tajemstvím. I na úrovni mezilidských vztahů zlatá působí velmi příjemně. Vyzařuje auru lásky a soucitu. Dokonce může dodat kuráž a rozdmýchat ve vás statečnost.

Různé odstíny zlaté

Zlatá má hned několik odstínů, po kterých můžete sáhnout. Pokud se v klasické zlaté necítíte příliš dobře, ale zároveň se jí nechcete zcela vzdát, vyzkoušejte třeba bronzovou, žlutě zlatou, měděnou či medově zlatou. V případě, že sáhnete po tmavším odstínu zlaté, nezapomeňte outfit něčím rozzářit a zjemnit, například zářivými šperky nebo vysokými podpatky.

Jak nosit zlatou

Kombinujte ji s méně výraznými barvami. Zlatá si dobře rozumí například s khaki nebo olivově zelenou. Ve spojení s utlumenými odstíny nádherně vynikne. Doporučujeme především zemité a spíše tmavší barvy.

Nepřehánějte to. Outfit celý ze zlaté se hodí spíše na party a společenské události. Na každodenní nošení sáhněte nejlépe jen po jednom kousku oblečení, které bude zlaté. Tak například zlatá sukně si skvěle rozumí s bílou košilí nebo halenkou. Jste rádi originální a chcete přitáhnout pozornost? Vyzkoušejte letos zlatý kabát.

Zlaté vzory a potisky jsou ideálním řešením v případě, že nechcete sahat po úplně zlatém oblečení, ale tato barva se vám přesto líbí. Zlaté aplikace, zdobení a potisky vypadají dobře zejména na černém, tmavě modrém a tmavě zeleném oblečení.

Zlaté doplňky doporučujeme všem, kdo raději sází na neutrální barvy v outfitu. Zlaté doplňky totiž umí celý outfit pozvednout na docela novou úroveň. Pokud se oblékáte nejraději do černé, bílé, béžové nebo šedé (ať už je to do kanceláře nebo i ve volném čase), sáhněte po něčem, co váš outfit trochu osvěží. Nemusí jít jen o šperky. Vyzkoušejte například zlaté sluneční brýle, hodinky, zářivé botky nebo blyštivý šátek.

Líbí se vám zlatá barva? Nosíte ji převážně jako barvu doplňků, nebo ji máte rádi i na oblečení? A pro jaké příležitosti se podle vás hodí nejvíc? Dejte nám vědět do komentářů.

Zlatá barva v módě: