Oranžová barva

Oranžová je krásná a zářivá barva, která vzniká smícháním červené a žluté. Díky tomu v ní najdete něco z obou. Díky žluté z ní vyzařuje optimismus, svoboda a štěstí. Červená jí zase propůjčuje odvahu a vášeň. Jde o barvu, kterou nelze přehlédnout. Pokud se ji naučíte správně nosit, vytvoříte outfit, který na vaše okolí zanechá hluboký dojem. Seznamte se s oranžovou a využijte její vlastnosti ve svůj prospěch.

Co oranžová znamená

Na většinu lidí působí jako barva sebedůvěry, štěstí a energie. Některé kultury ji považují za posvátnou, jiné za barvu urozených. Například v Asii je oranžová barvou mnichů a svatých mužů. Symbolizuje stav osvícení a dokonalosti. Vyzařuje z ní příjemná, hřejivá aura, která je jako pohlazení po duši.

Zároveň ale, podobně jako červená a žlutá, přitahuje pozornost. Okamžitě si ji všimnete, ať už se jedná o cokoliv.  Oranžová vyprovokuje okamžitou reakci pozorovatele. Pokud ji chcete nosit, je důležité abyste byli na tuto míru pozornosti od ostatních připravení a uměli v ní chodit. Ač oranžová působí přívětivě, je v ní zároveň dávka vzrušení a nebezpečí. Někdy se spojuje s hojností a plodností. Římská bohyně ovoce a ovocnářství, Pomona, se zobrazovala právě v oranžovém oděvu.

Proč nosit oranžovou

Jak vidíte, oranžová má spoustu významů. Využijte ji k tomu, abyste skrze ni komunikovali vlastní rozpoložení nebo úmysly. Váš outfit tak bude promlouvat za vás a vy nebudete muset říct ani slovo. Ať už se rozhodnete pro několik kousků oblečení nebo jen doplňky, oranžová je barvou někoho, kdo je odvážný, vyžaduje pozornost ostatních a stojí si za svým. Zároveň ale nebudete působit agresivně ani hrozivě jako spíš asertivně.

Jak nosit sytě oranžovou, světle oranžovou nebo tmavě oranžovou

Sytě oranžový outfit reprezentuje odvážnou a nebojácnou osobnost se smyslem pro dobrodružství. V tomto odstínu vás bude okolí vnímat jako otevřené a přátelské osoby, které mají dobrou náladu a je s nimi zábava.

Dejte si pozor, sytě oranžová má tendenci přebít ostatní barvy, a tak ji kombinujte opatrně. Doporučujeme ji spíš jako doplňující než jako barvu hlavní, a to především mužům. Ženy si celo-oranžový outfit klidně dovolit mohou, například sytě oranžové šaty. Pokud jste ale hodně bledá, spíš se jí vyhněte.

Tmavě oranžová je barvou podzimu. Vyvolává v nás hřejivé pocity domácí pohody a posledních teplých dnů před nástupem zimy. Je také barvou zapadajícího slunce. Je na ní navázáno hodně příjemných pocitů, a zároveň nejde o tak výrazný odstín jako sytě oranžová. Skvěle se doplňuje s neutrálními barvami jako jsou černá, hnědá, šedá, bílá, tmavě modrá, šedá a olivová. Můžete ji bez obav využít jako hlavní barvu outfitu.

Světle oranžová připomíná mandarinky a baby karotky. Je považována za femininní barvu, protože je plná uklidňující energie. Tento odstín otevírá příležitosti ke konverzaci a má velmi příznivý vliv na komunikační schopnosti. Světle oranžovou klidně noste jako hlavní barvu outfitu, ale doporučujeme ji spíše na jaro a léto. Sáhněte po světle oranžových kraťasech, sukni nebo triku. Uvidíte, že rázem vytvoříte hravý outfit, ve kterém si vás vaše okolí oblíbí.

Máte rádi oranžovou? Jak často ji nosíte?

Oranžová barva v módě: