Khaki barva

Khaki barva je na první pohled nenápadná, avšak dokáže toho na vás spoustu prozradit. Jak ji v módě kombinovat a z na první pohled nezajímavé barvy vykouzlit nezapomenutelnou kombinaci?

Letem (khaki) světem

Khaki barva se začala používat ve velkém od roku 1848, kdy ji začaly nosit britské ozbrojené složky. Vždy byla spojována spíše s armádou a uniformami. Díky ní totiž vojáci mohli dokonale splynout s okolím. Ne nadarmo se jí říká barva kamufláže. Později ji začala využívat i americká a další armády.

Khaki je vlastně směs hnědé se žlutou. Setkáte se s více odstíny khaki – světlou, o něco sytější béžovou khaki a také tmavě zelenou khaki. Tuto barvu přijal za svou i módní svět, protože má velmi široké pole využití. Pojďme se podívat na to, co tato barva vlastně znamená.

Jak vás vnímá okolí, pokud nosíte khaki barvu

Na okolí budete působit jako vážná osoba, která se umí ovládat a zná své meze. Nesnažíte se vyčnívat, ani přitahovat pozornost. Máte rádi svůj klid, když vás nikdo neruší a vy můžete dobít baterky. Jelikož je spojována s armádou, ostatní ji chápou jako barvu zodpovědnosti a respektu k autoritě, řádu a pořádku. Khaki o vás prozradí, že jste pracovití, stojíte nohama na zemi, jste realisté a nemáte příliš rádi změny.

Khaki je ale také barvou outdooru. Hikeři a milovníci outdoorových aktivit na khaki nedají dopustit. Tato barva tedy do okolí vysílá také to, že máte rádi přírodu, pobyt venku, kempování a dobrodružství.

Jak vidíte, význam khaki je velmi různorodý. Velmi záleží na kontextu a stylu oblečení, jaký zvolíte. Někdy může jít jasně o spojitost s armádou a řádem. Pokud ale sáhnete po outfitu v boho stylu, všem bude jasné, že jste duše, která vyznává svobodu a miluje pobyt v přírodě.

Jak nosit khaki barvu

Khaki vypadá dobře na mužích i ženách, přesto muži po ní sahají častěji. Jde o převážně neformální barvu, která se nehodí na seriózní meetingy či gala večery. Na každodenní nošení je ale jako dělaná. Jelikož není příliš výrazná, bez obav ji můžete zvolit jako hlavní barvu vašeho outfitu.

Khaki kalhoty nebo košile jsou skvělou volbou do letních dnů, především pokud jsou z přírodních materiálů. Nepřitahují tolik sluneční svit a zajistí, že vám nebude tak velké horko. Khaki se hodí i pro doplňky jako jsou čepice, klobouky nebo tašky.

Khaki barva se dá skvěle kombinovat s ostatními. Velmi dobře vypadá s tmavě modrými odstíny, především s námořnickou modrou, dále s korálovou, černou a bílou. Tyto kombinace uvidíte nejen ve světě módy, ale i v designu a marketingu. Skvěle totiž fungují dohromady.

Nejen, že lahodí lidskému oku, ale zároveň přitahují pozornost, avšak pouze v pozitivním slova smyslu. Vyzkoušejte tyto kombinace i vy! Například khaki šaty a korálové doplňky a boty. Nebo khaki kalhoty a boty a tmavě modré triko. Uvidíte, že si ji zamilujete.

Co si myslíte o khaki barvě vy? Nosíte ji rádi?

Khaki barva v módě: