Zůstalo vám po Vánocích pár kilo navíc? Tyto módní triky je dokáží skrýt

Vánoce byly náročné a to jídlo chutnalo zase o trochu více, než minulý rok. Samozřejmě víme, že každá postava je krásná, ale občas cítíme potřebu zakrýt své nedostatky. Některé z nás trápí přebytečná kila, která se zatím nepodařilo shodit. Naštěstí existuje řada triků s oblečením, které opticky dokáží zmenšit postavu. Pojďme se na ně podívat.

Černá barva zeštíhluje

Všichni dobře víme, že černá barva oblečení opticky zeštíhlí vaši postavu. Je však důležité nepřehánět to, abyste nevypadali jako byste se chystali na pohřeb. Každopádně dobře zvolená černá kombinace bude vypadat šik. Zaměřte se na určitou část těla, u které chcete opticky zmenšit objem. Mnoho žen si například přeje mít štíhlejší nohy. K tomu skvěle poslouží černé kalhoty. Jen černá použitá ve vodorovných proužcích se nepočítá. Ale to už zajisté také víte.

Foto: Shutterstock

Monochromatický outfit a pár kilo je pryč. Tedy jen opticky

Vyladit outfit do jedné barvy je skvělý způsob, jak opticky zmenšit postavu a celkově ji zeštíhlit a prodloužit. Výběr dané barvy je zcela na vás. Vybírejte podle toho, co vám sluší a v čem se cítíte nejlépe. Tedy můžete i zazářit.

Volnější oblečení ano nebo ne?

Pokud chcete opticky zeštíhlit svou postavu, měli byste se zaměřit na oblečení, které postavu hezky vytvaruje. Naopak byste se měli vyhýbat oblečení, které vám kila přidává. Na druhou stranu zase úplně upnuté jemné tričko vykreslí úplně vše. Bohužel i to, co nechcete. Řeč je o módních kouscích typu oversize, které skutečně nejsou pro každého, jelikož je netvárné a na většině lidí vypadá jako pytel od brambor.

Svislé pruhy jsou to, co hledáte

Starý, ale osvědčený recept na opticky štíhlejší postavu. Fyzice prostě lidské oči nemohou odporovat. Skutečně je třeba zvolit svislé pruhy, které postavu opticky zmenší a prodlouží. Opravdu pozor na oblečení s vodorovnými pruhy, které postavu naopak opticky rozšiřují.

Je důležité mít stále na paměti, že nejvíce ze všeho nám sluší úsměv na tváři.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-dress-to-look-slim/