Balayage je poměrně novou metodou v barvení vlasů. Tato technika spočívá v tom, že se vlasy postupně odbarvují po jednotlivých pramenech. Jde o mnohem přirozenější a šetrnější techniku než klasické melíry nebo například ombré. Navíc ji zvládnete i vy v pohodlí domova! Řekněme si upřímně, ne každému se chce utrácet mnoho peněz za kadeřníka.

Co budete potřebovat?

Rozhodně není potřeba si domů pořizovat celé kadeřnictví. Postačí pár základních věcí, které dopomohou k tomu, aby byl výsledek co nejlepší. V základní výbavě pro perfektní balayage nesmí chybět:

  • kadeřnický štětec
  • speciální hřebínek, který zajistí jemné přechody
  • ochranné rukavice,
  • odbarvovací formuli
  • případně také tónovací krém
  • pečující kondicionér

V drogeriích jsou k dostání barvy určené k domácímu balayage. Balení většinou obsahuje vše, co potřebujete. Důležité je pečlivě číst a následovat pokyny v návodu. Skutečně se doporučuje nakonec použít pečující kondicionér nebo balzám, zkrátka něco, co vlasy zjemní a dodá jim hydrataci.

Jak celá procedura domácího barvení metodou balayage probíhá?

Postup je skutečně jednoduchý a pakliže se budete držet instrukcí, nemůže to dopadnou špatně.

  1. Rozdělte vlasy do několika vrstev
  2. Postupně na větší prameny nanášejte štětcem odbarvovací formuli a prameny oddělte. Hřebínkem si můžete dopomoci k jemnějším přechodům. Nechte působit dostatečně dlouhou dobu.
  3. Vlasy pečlivě opláchněte a naneste kondicionér a jakýkoliv pečující přípravek.
  4. Nakonec vlasy jemně vysušte ručníkem a nechtě přirozeně doschnout nebo vysušte fénem a nastylingujte dle vlastního uvážení.

A je hotovo!

Foto: Shutterstock.com, Instagram.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments