Žehlička na vlasy představuje nepostradatelného pomocníka mnoha žen a dívek. Ne každá z nás dostala do vínku dokonale rovné vlasy, byť po nich mnoho z nás tajně touží. S pomocí žehličky si ale vlasy rovné jako hřebíky může vykouzlit úplně každá z nás – ať už má vlasy od přírody vlnité, nebo naopak takové nijaké. Jestliže si i vy vlasy žehlíte, pak byste po svém boku měly mít spolehlivého parťáka.

Žehlička na vlasy se nevybírá jen podle vzhledu

Řekněme si upřímně – když pro sebe my ženy vybíráme něco nového, zpravidla se řídíme především designem. Nemůžeme si to vyčítat, už jsme zkrátka takové. Zatímco u oblečení to ani tak nevadí, co se třeba žehličky na vlasy týče (nebo celkově elektroniky, bez které my ženy nedáme mnohdy ani ránu), tam už je potřeba sledovat i jiné parametry. Na trhu je k dostání tolik typů žehliček, které se mezi sebou liší nejen designem, ale i výkonem, materiálem či funkcemi, že pro nezkušeného laika může být opravdu těžké vybrat si správně.

Vy si ale zoufat nemusíte, protože před sebou máte náš dnešní článek. A my vám v něm poradíme, čeho se při výběru žehličky na vlasy držet.

Vyberte vhodný typ

Jako první byste se měly zamyslet nad tím, jaký typ žehličky na vlasy bude zrovna pro vás nejlepší. Pro běžné použití jsou vhodné a plně dostačující klasické žehličky, které se dají pořídit za pár korun a na trhu jich je na výběr velké množství. O něco lepší jsou ionizační žehličky na vlasy, které jsou vhodné pro všechny typy vlasů – a dělají si, co se jim zamane. S parní žehličkou je zkrotíte raz dva. Pokud si nejste jistá s výběrem správného typu žehličky, doporučujeme navštívit porovnávací test a recenze nejlepších žehliček na vlasy.

Důležitý je materiál žehlicích ploch

Jakmile budete mít jasno o typu žehličky, zaměřte se na povrch keramických ploch. Mezi nejoblíbenější patří keramika, která se rovnoměrně nahřívá a hodí se pro všechny typy vlasů. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po žehličce s teflonovým povrchem. Ty jsou známé tím, že jsou naprosto šetrné k vlasům, proto jsou ideální pro majitelky jemných vlasů náchylných k poškození. Pro ty z vás, které pro sebe žádají opravdovou kvalitu, jsou na trhu žehličky s titanovými žehlicími plochami – ty toho opravdu hodně vydrží, proto se mohou pyšnit dlouholetou životností.

Zamyslete se nad velikostí ramen

Žehlička na vlasy by měla být ideální šířku ramen, aby se vám s ní dobře pracovalo a aby vám mohla nabídnout ty nejlepší služby. Je totiž rozdíl v tom, jestli máte vlasy krátké nebo dlouhé. Majitelky krátkých vlasů by pro sebe měly hledat žehličky s úzkými rameny, s nimiž se jim bude opravdu jednoduše a pohodlně pracovat. Naopak pokud máte vlasy dlouhé, nebojte se sáhnout po žehličce se širokými rameny, které zaberou více plochy naráz a vlasy tak daleko rychleji vyžehlí.

Foto: Unsplash.com.