Zdokonalování našeho já aneb co nás naučila karanténa

Ačkoliv se život, jak ho známe, začíná vracet do starých kolejí, není vůbec od věci si zrekapitulovat zdravé návyky, které jsme si během karantény osvojili. Spousta z nás karanténu využila ve svůj prospěch. Řada lidí se na chvíli zastavila a uvědomila si, jaké hodnoty jsou v našich životech důležité. Pojďme se podívat na to, jak jsme se naučili využít volný čas efektivně a vytěžit maximum pro naše tělo i mysl.

Cvičení

Pokud jste ještě nezačali, stále máte čas vše dohnat. Do léta už nejspíš neupečete pekáč buchet na svém břiše, ale s pohybem můžete začít kdykoliv. Pokud se vám nechce do posilovny, krásné počasí vás může motivovat ke cvičení venku nebo si zacvičte klidně doma. Podívejte se na YouTube nebo Instagram, kde se to jen hemží cvičebními plány zdarma. Během karantény se objevilo opravdu velké množství obsahu s návody na efektivní domácí cvičení. Byla by škoda škoda neudělat si z domácího cvičení svůj dlouhodobý návyk!

Vytvořte si seznam míst, kam chcete vycestovat

Díky pomoci Google Earth nebo Google Maps se můžete z pohodlí domova podívat do různých koutů světa – od památek až po vrcholky hor. Vytvořte si seznam míst, které byste chtěli navštívit. U nás v České republice máme tolik krásných míst, kam se podívat, že vám jedno léto stačit nebude! Navíc pokud se chcete vyhnout velkým davům, které pravděpodobně budou na oblíbených turistických místech, můžete vyrazit třeba i o víkendu a místa tak objevovat postupně.

Zaměřte se na sebevzdělávání

Vždy jste si říkali, že byste chtěli vyzkoušet kurz vaření, nebo si udělat zdravotnický kurz? Není problém! Různé kurzy seženete nyní online a rozhodně jsou levnější, než kdy předtím. Seberozvoj je velice důležitý, a přece není od věci mít vždy nějakou novou dovednost navíc. Hlavně pokud si uděláte nějaký zajímavý kurz, určitě si jej nezapomeňte přidat do životopisu. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit například takový zdravotní kurz pro děti.

Udělejte si jarní detox šatníku

Máte už zcela uklizený dům, že byste mohli jíst, jak se říká ze země? Vrhněte se na jarní detox šatníku a vyřaďte oblečení, které vám nesedí nebo se vám nelíbí. Zbytečně zabírá místo a vy pak máte problém najít svůj oblíbený kousek oblečení. Schovejte zimní oblečení do krabice a pozorně si prohlédněte, co vlastně v šatníku máte. Třeba najdete využití pro kousky, které jste dříve nenosili a vymyslíte, jak jej zkombinovat s něčím jiným.

Foto: Unsplash.com.