Každá z nás by chtěla mít dokonalou pleť bez jediné chybičky. Naše tvář je naší vizitkou, není se čemu divit, že si přejeme, aby byla bez poskvrnky. Mnohdy se ale dopouštíme chyb, které pleti škodí.

Jsou věci, které většina z nás běžně dělá a vůbec si neuvědomuje, že ve skutečnosti mohou mít negativní dopad na naši pokožku. Kdo by totiž hledal spojitost mezi modrým světlem a stárnutím pleti? Koho by napadlo, že na stavu pleti se může podepsat špatná poloha při spánku?

Vyhněte se návykům, které škodí pleti

Spíte v noci na břiše? A kolik hodin denně spíte? Díváte se často do počítače nebo notebooku? A jak jste na tom s pohybem?

Možná si teď říkáte, proč se vás na to ptám a jak to souvisí se vzhledem vaší pleti. Budete se divit, ale všechny tyhle věci a samozřejmě i některé další mohou uškodit vaší pokožce. A přitom úplně zbytečně!

Vyhněte se zažitým návykům, kterým se řada z nás neubrání a věřte, že vám za to vaše pleť poděkuje.

Ideální poloha při spánku? Na zádech!

Věděly jste, že samotná Kleopatra, která byla obdivována pro svou neskonalou krásu, spala pouze na zádech, protože věděla, že spánek na břiše nebo na boku způsobuje mačkání pokožky a rychlejší tvorbu vrásek?

Kouříte? A stojí vám to za to?

Každý ví, že kouření neprospívá zdraví. Věděly jste ale, že škodí i pleti? Řeč je nejen o klasických cigaretách, ale také o elektronických, které se teď těší velké oblibě. Za vším stojí nikotin, který kuřáci vdechují. Nikotin zabraňuje dostatečnému průtoku krve, což vede ke zhoršenému prokrvení a okysličení pleti. Důsledkem je předčasné stárnutí a nevzhledná pobledlost.

Chcete zhubnout? Raději opatrně!

Nelíbí se vám vaše postava? Chtěly byste zhubnout a zbavit se přebytečných kilogramů? Jestliže se hodláte pustit do hubnutí, jděte na to pomalu. Příliš rychlý úbytek na váze uškodí nejen tělu a zdraví celkově, ale podepíše se také na pokožce – rychlé hubnutí má negativní vliv na její stav, což je způsobeno rychlou ztrátou tuků.

Pozor na modré světlo!

V dnešní době má každý z nás mobilní telefon, mnohé tráví klidně i hodiny denně zíráním do monitoru, nedáme z ruky tablety. Všechna tato zařízení ale vyzařují modré světlo a o tom je známo, že proniká do hlubších vrstev kůže, kde se nachází elastin a kolagen – v těchto místech buňky kůže poškozují a to vede ke stárnutí.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze