Samodržící podprsenky jsou takovým malým tajemstvím žen. Dokážou udržet naše ňadra ve správné pozici, aniž by k tomu potřebovaly pomoc ramínek, jako je tomu u klasických podprsenek – tam veškerou váhu ňader přebírají právě ramínka. Mezi ženami jsou hodně oblíbené a většina z nás má alespoň jednu takovou pomocnici ve své skříni. Nabízí se ale otázka, jestli samodržící podprsenky opravdu stojí za to?

Jak samodržící podprsenky fungují?

Samodržící podprsenky vypadají jako ty klasické, akorát s jediným rozdílem – nemají ramínka. Fungují na bázi podtlaku, což v praxi vypadá tak, že si podprsenku na tělo – respektive na poprsí – jednoduše nalepíte.  Na trhu jich je nespočet, takže je z čeho vybírat. Bohužel i v tomto případě platí, že ne všechny kousky se dají považovat za kvalitní, a proto je i samodržící podprsenku potřeba vybírat opravdu pečlivě a s rozvahou.

Samodržící podprsenku si zpravidla zapínáte na přední straně, což je další rozdíl od těch klasických, které se v drtivé většině případů zapínají na zádech. Nedílnou součástí je silikonový povrch, který disponuje protiskluzovými vlastnostmi a právě díky němu následně podprsenka drží pěkně na svém místě.

Oceníte ji v mnoha případech

Především v horkých měsících jsou samodržící podprsenky velice oblíbené, zvláště pak z toho důvodu, že v tomto období rády nosíme nejrůznější topy a šaty s odhalenými zády. Určitě se shodneme na tom, že vykukující zapínání od podprsenky a stejně tak i čouhající ramínka jsou v tomto případě jakési módní faux pas, které rozhodně nevypadá dobře, a ženy by se tomuto přešlapu měly snažit vyhnout. Samodržící podprsenka je tehdy jasnou volbou, protože žádná ramínka nemá.

zaostreno-na-samodrzici-podprsenky-stoji-za-to-nebo-jsou-k-nicemu-10
zaostreno-na-samodrzici-podprsenky-stoji-za-to-nebo-jsou-k-nicemu-09

Oblíbíte si ji ale i tehdy, kdy se budete chtít blýsknout v korzetovém svršku, kde jsou ramínka jednoduše zakázána. Hodí se i v případě, kdy si chcete dopřát holá ramena, i tehdy by vám ramínka byla na obtíž. Jak je vidno, samodržící podprsenka vás nenechá ve štychu a naopak vám umožní oblékat se svobodně a podle toho, co se vám líbí.

Co když nedrží?

Možná i vy máte tu zkušenost, že vám samodržící podprsenka na těle jednoduše nedržela. I když jste se snažily sebevíc, jednoduše padala, klouzala a vy jste se díky tomu cítily nepříjemně a nepohodlně. Možná i díky tomu jste si je zaškatulkovaly a začaly se držet toho názoru, že jsou jednoduše k ničemu a nestojí za nic.

Troufneme si tvrdit, že to nebyla chyba podprsenky – alespoň ne tak docela. Pokud si vyberete kvalitní kousek a především zvolíte správnou velikost, pak by vám měla samodržící podprsenka pohodlně sedět. Některé ženy dokonce potvrdí, že mnohdy nejde podprsenka ani sundat, jak pevně na poprsí drží. Pokud vám tedy podprsenka padala nebo z ňader klouzala, možná jste jen měly špatnou velikost, nebo jste si pořídily nekvalitní kousek.

Foto: Instagram.