Kvalita vlasů se odvíjí od genetiky, životního stylu, ale také od přípravků, které používáte. Vaše vlasy jsou lámavé a suché nejen díky těmto důvodům. Důvodů může být mnoho, proto je důležité vašim vlasům dopřát trochu relaxu a pořádnou dávku vitamínů. Podívejte se, jak docílit krásných vlasů z pohodlí domova.

Vyvarujte se špatnému zacházení

Vlasy se nejvíce ničí vystavováním vysoké teploty. Vyzkoušejte po dobu dvou týdnů nepoužívat žádný vysoušeč vlasů, žehličku ani kulmu. Velké teplo může vaše vlasy nadobro spálit. Také si nikdy nebalte vlasy do ručníku, když jsou mokré. Mokré vlasy jsou nejvíce náchylné k lámání, proto když je zamotáte, polámete jejich strukturu velmi snadno. Mokré vlasy se ani nedoporučuje česat. Zkuste místo toho vlasy jen jemně prsty rozmotat. Pokud mokré vlasy přeci jen potřebujete rychle učesat, ujistěte se, že používáte kartáč se širokými zuby.

Již po dvou týdnech šetrného zacházení byste měla vidět pozitivní změny, ale je samozřejmě lepší, pokud to vše budete dodržovat už napořád.

Jablečný ocet a kokosový olej

Tajemství krásných vlasů je kokosový olej. Vlasy vyživuje do hloubky a jsou po něm krásně lesklé. Masku stačí nanášet jednou denně a po zlepšení vlasů jednou týdně. Stačí vám jen 100% organický kokosový olej v tekutém stavu, mokrý, teplý bavlněný ručník a jablečný ocet.

Jako první si na vlasy naneste kokosový olej a cca 3 minuty masírujte pokožku hlavy. Zabalte vlasy do ručníku a dle potřeby a časových možností nechte působit. Nejlepší je, když necháte olej působit přes noc, ale méně zničeným vlasům stačí i 20 minut.  Vlasy umyjte šamponem a potom je spláchněte jablečným octem. Vlasy budou krásné, ale hlavně zdravé.

Maska s avokádem

K této masce je potřeba trochu více ingrediencí než k té předchozí, přesto to jsou suroviny, které máme většinou doma. Potřebujete avokádo, kokosový nebo olivový olej, vejce a med. Avokádo i olej vlasy hydratují. A to hodně. Vejce vlasy posiluje a med dodává lesk.

Rozpulte avokádo, bude vám stačit pouze půlka. Rozmačkejte ho v misce vidličkou, přidejte lžíci kokosového oleje, lžičku medu a jedno vejce. Nanášejte na vlhké nebo mokré vlasy. Vlasy zabalte do ručníku a nechte působit alespoň dvacet minut. Poté umyjte vlažnou vodou a šamponem jako obvykle. Vlasy nechte uschnout přirozeně, zkuste nepoužít fén. Vlasy budou živiny přijímat i během dne po tom, co jsou umyté.

Foto: Unsplash.com

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments