Ať už jste se rozhodly upravit si obočí svépomocí poprvé nebo řešíte problém s tím, že jste ho vytrhaly víc, než bylo třeba, vždy je možné dosáhnout dokonalého a upraveného vzhledu. Pokud se snažíte udržovat obočí v pořádku a toužíte po dokonalém oblouku, je určitě super navštívit specialistu. Ne vždy je to ale možné. Koneckonců, v současné době je to vzhledem k pandemii absolutně vyloučené.

Naučte se proto správné metody a techniky, jak upravit obočí svépomocí, abyste byly schopné vytvořit skutečně lichotivý vzhled obličeje z pohodlí domova.

Foto: Unsplash.com

Při lehkých úpravách se držte těchto zásad:

 • Obočí nemá být příliš krátké a ani dlouhé. Doporučuje se, aby končilo na pomyslné přímce, která vzniká spojením vnějšího koutka oka a stranou nosu.
 • Vrchol obočí leží na přímce vedoucí od nosu přes panenku oka.
 • Obočí se tvaruje hlavně ze spodní části do tvar oblouku.
 • Chloupky z horní části vytrhávejte jen tehdy, když výrazně narušují vzhled obočí.
 • Obočí má začínat nejdále od vnitřního koutku oka.
 • Do tvaru obočí zasahujte co nejméně a postupujte vždy s rozmyslem.
Foto: Unsplash.com

Tvar obočí přizpůsobte svým představám

Než začnete s jakoukoliv úpravou, nejdříve se rozhodněte, který tvar obočí je pro vás ten pravý. Jasná vize ještě před začátkem vám pomůže dosáhnout lepších výsledků. I když se obočí každého člověka mírně liší, většina lidí spadá do jedné z pěti hlavních kategorií:

 • obočí ve tvaru písmene S
 • úhlové
 • měkké
 • rovné
 • oblé.

Svůj tvar vybírejte co nejvíce vyhovující přirozeným konturám vašeho obočí a vezměte v úvahu i váš typ obličeje.

Foto: Unsplash.com

Jaký tvar obočí zvolit?

Je vždy ideální pracovat s přirozeným tvarem obočí. Pro dosažení co nejvíce příjemného vzhledu je nutné vzít v úvahu také typ vašeho obličeje.

Pokud máte oválný tvar obličeje, bude vám vyhovovat většina tvarů obočí. Přesto se vyhýbejte tvarům, které jsou příliš klenuté nebo rovné.

Ke čtvercovému obličeji se hodí měkký tvar s hladkým obloukem a u kulatého obličeje neupravujte do příliš tenkých nebo naopak silných linií. Začátek a konec obočí by měl být v souladu s klenbou mezi nimi.

podlouhému / protáhlému obličeji je lepší středně silné obočí.

Jak tvarovat silné obočí?

Kdo má přirozeně silnější obočí, může ho buď milovat nebo nenávidět. Lepší je ale první varianta, protože máte mnoho možností, jak své obočí dobře upravit, vytvarovat a udržet ve vhodném tvaru.

Máte-li obočí nedefinovaného tvaru, začněte s úpravami značením a odstraňováním chloupků tam, kde začíná. Poté upravte přebytečné chloupky v horní části a ujistěte se, že jste dosáhly správného tvaru oblouku.

Následují chloupky pod klenbou a tento postup opakujte na druhé straně obličeje. Obě části mají být rovnoměrné a odpovídající, a nakonec odstraňte všechny chloupky, které jsou delší než ostatní.

Jak tvarovat tenké obočí

Přirozeně tenké obočí nebo takové, které bylo upravené až moc, se složitěji dává do pořádku. Přesto není nemožné dosáhnout krásného a plně vypadajícího obočí.

Možná se vám zdá škoda trhat nějaké chloupky, když už tak jich máte málo, ale celkový vzhled pak nikdy nevypadá tak dobře. Raději obočí upravte, abyste dosáhly pěkného výsledku.

Naneste gel na obočí, aby zůstalo ploché a usnadnilo další tvarování. Pak použijte pinzetu a vytrhejte zbloudilé chloupky pod obočím a ořízněte všechny dlouhé nůžkami. Obočí vyplňte tužkou, vypadá pak silnější a plnější.

Odstraňování chloupků pomocí nití

Překvapivě jednoduchým způsobem odstraňování chloupků je navlékání obočí na bavlněné nitě, které zachytí a vytáhnou chloupky v hladké a rovné linii. Je to přesnější metoda než voskování a zároveň i méně bolestivá. Stojí to méně peněz než voskové sady a celý proces máte rychleji hotový.

Pokud se do toho pouštíte poprvé, dělejte každý krok s rozumem a pomalu. Zvládnutí správných pohybů rukou může chvíli trvat.

Trhání obočí

Většina z nás má s pinzetou zkušenosti, ale přesto je vytrhávání obočí často docela náročným procesem. Ono vytrhnout pár chloupků není tak těžké, ale dosáhnout krásného oblouku už je mnohem obtížnější.

Abyste vytvarovaly s pinzetou obočí správně, potřebujete postupovat systematicky. Nejdříve si ujasněte svůj ideální tvar obočí. Poté vytrhejte všechny chloupky u kořene nosu, které jsou mimo požadovaný tvar. Nechvátejte, ať nevytrháte příliš.

Tato metoda je ideální pro ty, kteří potřebují jen trochu upravit celkový vzhled a ne radikálně přeměnit celý tvar obočí. Trvá to totiž poměrně dlouho.

Jaké vybavení k trhání obočí potřebujete?

Správné pomůcky jsou pro úpravu obočí nezbytné:

 • pár šikmých pinzet na malé a tvrdohlavé chloupky
 • hřebínek na obočí
 • nůžky, které pomohou oříznout dlouhé chloupky
 • břitva odstraní přebytečné chmýří
 • šablony na obočí, které zajistí perfektní tvar
 • vhodná líčidla.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments