Popraskané rty nejsou teď na podzim nic zvláštního. Studený vítr a o ránu kolikrát i mráz rtům příliš nesvědčí, ba spíše naopak. A pokud si rty k tomu všemu ještě olizujete, což mnoho z nás dělá už tak nějak automaticky, pak jejich popraskání jedině napomáháte.

Máte suché a popraskané rty?

Suché a popraskané rty “ozdobené” šupinkami jsou nepříjemný problém, který nám vadí a překáží a navíc i ošklivě vypadá. Popraskané rty není možné nalíčit rtěnkou, protože díky barvě všechny nedokonalosti o to více vyniknou. A upozorňovat na popraskanou pusu? Ne, to vážně nikdo nechce.

Pokud máte vlivem aktuálně panujícího počasí rty ošklivě popraskané a nepříjemně suché, mám pro vás bezva tip: domácí lips scrub!

Lips scrub s příchutí jahod

Milujete jahody? Skvěle! V tom případě tento slaďoučký recept vonící po jahodách je přesně pro vása věřím, že si ho zamilujete!

Jak na to:

Smíchejte 4 čajové lžičky třtinového cukru se dvěma lžičkami mandlového nebo kokosového oleje. Poté přidejte 1 čajovou lžičku jahodového extraktu. Dobře promíchejte a užívejte si tu jahodovou pohádku!

Medový lips scrub

Pomoc pro suché rty sladká jako med? A to doslova! Ani tomuto receptu určitě neodoláte, je totiž vážně sladký a jednoduše mňam!

Jak na to:

Smíchejte 4 čajové lžičky třtinového cukru se dvěma lžičkami mandlového nebo kokosového oleje, pak k nim přimíchejte 1 čajovou lžičku medu a přidat můžete i špetku skořice na ovonění. Litovat nebudete!

Vyrobte si ho podle sebe

Podomácku vyrobený lips srub je daleko lepší, nežli navoněné produkty z obchodu. Dobrou zprávou je, že ho vyrobíte za pár kaček a je to vážně jednoduché, proto to zvládne úplně každý – na tohle fakt nemusíte mít talent, jde to skoro samo!

Navíc si ho můžete vyrobit přesně podle sebe, ze surovin, které máte rády, které vám vyhovují a které vám chutnají, protože zaručeně minimálně jedné ochutnávce  neodoláte.

Foto: Pinterest.com, Pixabay.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze