Přirozený proces stárnutí i únava pleti si často berou svou daň. O čem je řeč? O vráskách. Vrásky kolem očí jsou nejčastějším projevem unavené pleti. Lze jim ale nějak předcházet? … Naštěstí ano – pokud budete dodržovat několik následujících kroků v rámci denní péče o pleť!

Pleť potřebuje udržet elasticitu

Kůže kolem očí zůstává v mladším věku pevná a pružná díky produkci kolagenu a elasticinu. Během stárnutí se ale tato produkce snižuje, což má za následek ztrátu elasticity a tvorbu vrásek. V této oblasti se navíc nenachází žádné žlázy produkující olej, takže kůže zůstává bez potřebné hydratace. Proto je důležité dodávat pleti potřebné látky a nevystavovat ji negativním faktorům.

Vyhněte se přímému slunečnímu záření

UV paprsky jsou číslem jedna v tvorbě vrásek. Proto je lepší se dlouhodobějšímu pobytu na slunci vyhýbat bez toho, aniž byste se jakkoliv chránili. Vaší nejlepší ochranou může být kvalitní opalovací krém s vysokým ochranným faktorem nebo kvalitní sluneční brýle.

Foto: Unsplash.com

Používejte oční krémy s kyselinou hyaluronovou

Oblast kolem očí potřebuje svou speciální péči. Určitě nestačí, pokud budete na celý obličej používat stejnou kosmetiku. Pro prevenci vrásek skvěle funguje kyselina hyaluronová, která podporuje obnovu kožních buněk a zároveň má hydratační účinky. Výborným pomocníkem je i mořský kolagen, který viditelně vrásky vyhlazuje a je šetrný k extrémně jemné pleti.

Zařaďte do jídelníčku více omega-3 mastných kyselin

Spojit denní péči o pleť se správnou stravou je ideální cestou k prevenci vrásek. Omega-3 je esenciální mastná kyselina, která vyživuje pokožku a udržuje ji mladistvou a pružnou. Kyselina je obsažena například v lososím mase, vlašských ořeších, chia semínkách nebo v různých typech rostlinných olejů. Například levandulový, lněný nebo eukalyptový olej můžete občas aplikovat jemným vmasírováním přímo do kůže.

Foto: Unsplash.com

Používejte šetrná odličovadla

Zbytky make-upu na obličeji mohou způsobovat velké škody. Nečistoty mohou proniknout pod kůži a způsobit tak vrásky kolem očí i pod očima. Kvalitní odličovač by měl tyto nečistoty nejen odstranit, ale kůži také hydratovat a ochránit. Pro oblast očí vždy vybírejte odličovače určené pro citlivou pleť. Při odličování buďte opatrní, kolem očí přejíždějte jemně a na kůži netlačte.

Jak je vidět, do pleti kolem očí není nutné zasahovat invazivními metodami, aby zůstala pevná a mladistvá. Pokud budete dodržovat výše zmíněná pravidla, vrásky ve svém zrcadle vídat nebudete.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments