Nejen naše pleť teď v zimě prochází zatěžkávací zkouškou. Jsou to i naše ruce, které každý den vystavujeme mrazu. Právě pokožka na rukou patří k nejméně chráněným a zároveň nejvíce namáhaným částem našeho těla. V zimě hodně trpí, jsou často zkoušené mrazem. Jak jim ulevit?

Pomoc vykouzlíte doma

Zatímco pleti se teď v zimě věnujeme opravdu hodně, většina z nás už nemyslí na ruce, které v tomto ročním období vytahujeme na mrazu. Pokožka na rukou trpí a to nejen venku, ale i doma, když například uklízíte a používáte chemické prostředky. Nezaslouží si vaše ruce trochu pozornosti? Určitě ano! A pro pomoc ani nemusíte chodit daleko.

Foto: Unsplash.com

Medový zábal na ruce: krásně voní a opravdu pomáhá!

Proč spoléhat na krémy z obchodu, když si doma můžete vyrobit krásně voňavý zábal, po kterém budou vaše ruce krásně hebké a odpočaté? Celé tajemství se skrývá především v jedné ingredienci, kterou má doma snad úplně každý: v medu!

Med je známý pomocník na mnoho neduhů, pomáhá nejen při nachlazení, ale je skvělý i v případě, kdy chcete ruce zkoušené mrazem a zimou vyživit a trochu je rozmazlit.

Recept na medový zábal:

  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce oleje

Obě suroviny smíchejte a směsí si pořádně promastěte ruce. Ty poté navlékněte do bavlněných rukavic a nechte medový zábal působit přes noc. Uvidíte, že i po jednom aplikovaném zábalu budou vaše ruce jemnější, doporučujeme ale zábal na ruce aplikovat alespoň dvakrát do týdne.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments