Vlasy jsou korunou krásy: jak vybrat správnou barvu?

Zatoužily jste po nové barvě vlasů, ale bojíte se, že při jejím výběru šlápnete vedle? Trefit správnou barvu není úplně jednoduché – některé barvy vám zkrátka dokonale sedí, v jiných vypadáte příšerně. Barva vlasů může váš vzhled snadno zvýraznit a podtrhnout, stejně tak snadno z vás ale může udělat nenápadnou nudnou myšku.

Možná se vám nelíbí vaše přirozená barva a chtěly byste změnu. Jenže jakou barvu vybrat, abyste si neuškodily? Jak se vyhnout přešlapu? A podle čeho odstín barvy vybírat?

Znáte podtón vaší pleti?

Máte-li touhu změnit svoji vizáž, ještě než se nadchnete pro nějakou cool barvičku, měly byste vědět, jaký je podtón vaší pleti. Berte to jako základ, bez kterého se neobejdete – dobře, obejdete, ale riskujete, že sáhnete vedle a místo slušivé barvy, která vám zalichotí, svým vlasům dodáte takový odstín, který vám rozhodně slušet nebude.

Proč to riskovat?

Typy pleti jsou tři – teplý, studený a neutrální

Podtón pleti můžeme rozdělit na tři skupiny a to na teplý podtón, studený podtón a neutrální podtón. Jaký je zrovna ten váš? Známe několik triků, jak to bezpečně poznáte!

  1. vezměte list bílého papíru, přiložte ho k obličeji a podívejte se do zrcadla, pokud vaše pleť v kontrastu s bílou barvou působí nažloutle, pak máte teplý podtón pleti, pakliže je růžová nebo namodralá, máte studený podtón pleti a pokud je šedá, pak je neutrální
  2. prohlédněte si žíly na vnitřní straně zápěstí, pokud mají modrou až fialovou barvu, máte studený podtón pleti, pakliže jsou nazelenalé, máte teplý podtón pleti a jestliže se nedokážete rozhodnout, jestli jsou žíly na zápěstí modré nebo zelené, pak je podtón vaší pleti neutrální

Jak vybrat správnou barvu vlasů?

Nyní se již dostáváme k tomu, jak vybrat správnou barvu pro vaše vlasy. Nyní už víte, jestli je váš podtón pleti studený, teplý nebo neutrální. Pokud je neutrální, bude vám slušet prakticky cokoli, máte štěstí.

Ženy s teplým podtónem pleti by měly volit teplejší odstíny i pro svoji hřívu, nabízí se zlatá, medově blond nebo třeba odstíny čokolády.

Pokud jste zjistily, že je váš podtón pleti studený, doporučujeme vám zaměřit se na studené odstíny, kam můžeme zařadit platinově blond nebo hnědou s fialovými odlesky.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.