Víte, jak správně pečovat o nehtovou kůžičku?

Péče o nás samotné je jedna z nejdůležitějších činností, na které by ženy neměly zapomínat. Je jedno, zda si budete dopřávat péči od profesionálů, nebo si uděláte doma vlastní rituál péče o sebe. Rozmazlujte se a hýčkejte se. Lakujete si ráda nehty? A víte, že je důležité se starat i o nehtovou kůžičku? V dnešním článku vám představíme, proč a jak se o ní starat.

Nestříhejte ji!

Nikdy nehtovou kůžičku nestříhejte. I když si myslíte, že když je suchá, měla by se určitě odstřihnout. Opak je pravdou a pokud nehtovou kůžičku odstřihnete, můžete si zadělat na pěkný problém. Odstřihnutí kůžičky by mohlo vést k infekci!

Odnaučte se zlozvyk okusování a trhání nehtové kůžičky

Spousta z nás má zlozvyk, kdy si odtrháváme nehtovou kůžičku a nebo ji rovnou okousáváme. Pokud si nevíte rady, jak s tímto zlozvykem přestat, doporučujeme si pořídit krém s velmi výraznou vůní. Vždy, když se přiblížíte rukou k ústům, uvědomíte si, co jste chtěla udělat. Okusování kůžičky nemusí být vždy ze zlozvyku, ale také ze stresu. Vyhněte se proto stresovým situacím, anebo se snažte si z těchto věcí nic nedělat. Víte, co se říká. Když nejde o život, nejde o nic.

Hydratujte nehtové lůžko

Abyste docílily krásných rukou, je důležité je pravidelně promazávat. Pořiďte si krém na ruce, který bude vysoce hydratační, nebo speciální olejíček, který je určený přímo na nehtovou kůžičku. Ruce si mažte alespoň dvakrát denně. Před spaním si namažte ruce trochu větším množství krému, nebojte se použít opravdu hodně. Doporučujeme mazat v dobu, kdy máte čas na to, aby se krém nebo olej v klidu vstřebal.

Použijte skosenou tyčinku nebo pomerančové dřívko

Většina z nás ji má doma, avšak často leží netknutě někde na dně kosmetické taštičky. Pokud ji nemáte, snadno ji koupíte v jakékoliv drogerii nebo v obchodě, kde prodávají produkty na nehty. Před samotným použitím této tyčinky si namočte ruce do teplé vody alespoň na dvě minuty. Nehtová kůžička změkne a bude se vám s ní lépe pracovat. Otřete ruce ručníkem a můžete se do toho pustit. Začněte jemně zatlačovat kůžičku okolo nehtu. Po skončení si namažte ruce krémem. Zatlačováním kůžičky docílíte zdravějších nehtů, a navíc vám lak na nehtech vydrží delší dobu.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.