V roce 2024 se oficiálně vracíme do éry velkých vlasů. Inspirujete se novým dramatickým účesem?

woman face close-up photography

Pokud se podíváte kolem sebe na současné trendy ve světě vlasů, jen těžko nezaregistrujete výrazný návrat velkých účesů. Zdá se, že éra objemu, která vládla v minulých desetiletích, znovu ožívá a přináší s sebou svůj charakteristický styl a šarm.

Jaký je tedy fenomén za návratem velkých vlasů do módního světa? Jedním z klíčových faktorů je určitě touha po změně. Po letech vlády minimalistických účesů přichází touha po dramatičtějších a výraznějších stylech. Velké vlasy přináší do hry trošku dramatu a osobitosti, které jsou nesporně nezbytné pro vytvoření výrazného vzhledu.

Inspirujte se v minulosti

Přestože v posledních letech byly hladce učesané účesy oblíbené, dnešní trend směřuje k větší volnosti a přirozenosti. To se projevuje v oblíbených účesech, jako je rozpuštěná vlnitá kštice, bouffant, nebo dokonce objemný mullet, který v poslední době zažívá svůj návrat na scénu. Tento posun k většímu objemu a výraznějším účesům odráží touhu po sebevyjádření a originalitě.

Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Hlavní inspirací pro návrat velkých vlasů jsou ikonické celebrity minulých dekád, jako je Dolly Parton, Tina Turner nebo Cher, které prosluly svými objemnými účesy a nezaměnitelným stylem. Jejich vliv na současnou módu je nepopiratelný, a to právě zejména v oblasti účesů a vlasových trendů.

Co se týče praktického provedení, existuje řada technik a produktů, které umožňují dosáhnout požadovaného objemu a tvaru vlasů. Od fénování a kulmování po použití objemových sprejů a pěn. Možností je opravdu mnoho. Je důležité najít ten správný přístup a produkty. Ty by měly vlasům poskytnout potřebný objem, ale také je chránit a udržovat je zdravé.

Návrat velkých vlasů do módy je pro mnohé vítanou změnou a příležitostí k experimentování s novými styly. Zároveň je to i pokračování dlouhé tradice módních trendů, které se neustále obnovují a přizpůsobují současné době.

Ať už jste fanouškem objemných vlasů nebo ne, je jisté, že mají své nezaměnitelné místo v módním světě a budou nás provázet ještě dlouho.

Zdroj: https://www.hair.com/big-hair-trend.html


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.