V Paříži se vzpomínalo na Karla Lagerfelda

Od úmrtí ikonického designéra Karla Lagerfelda uplynulo již několik měsíců. Někteří lidé stále nemohou uvěřit tomu, že tato osobnost navždy odešla. Naštěstí za sebou zanechal odkaz, díky kterému  žije alespoň ve vzpomínkách.  

Není ani třeba zdůrazňovat, že Karl svět módy ovlivnil natolik, že ho spousta lidí označuje za nenahraditelného. Charakter, talent, smysl pro detail – to vše ho činilo jedním z nejlepších návrhářů, kterého módní průmysl kdy zažil. Navíc díky své vlídné povaze neměl nouzi o přátele, kteří o něm vždy mluvili a stále mluví jen v superlativech.

Na tisíc hostů se 20. 6. 2019 sešlo v Grand Palais v Paříži, aby společně uctili Karlovu památku a zavzpomínali nejen na jeho nazaměnitelnou osobnost, ale také na jeho úspěšnou kariéru. Na akci samozřejmě nechyběly jeho múzy – Cara Delevigne, Clauda Schiffer nebo Gigi Hadid, se kterými velice rád spolupracoval. Dalšími osobnostmi, které si ceremoniál nenechaly ujít, byl například designér Ralph Lauren, návrhářka Stella McCartney, zpěvák Pharrell Williams, Valentino Garavani a mnoho dalších.

Ozdobou ceremoniálu byly umělecké fotografie, kde je zachycen vývoj Karlovy kariéry, která nabrala nečekané rozměry. Jelikož byl mimo jiné i vášnivým fotografem, jistě by se mu líbily. Organizaci celé akce měli na starost zástupci značek, pro které zesnulý designér před smrtí pracoval – Chanel, Fendi a značka Karl Lagerfeld, kterou vytvořil na počátku 80. let.

Jak tohoto designéra vnímáte vy? Viděli jste například některý z dokumentů, které o něm byly natočeny?

Foto: Getty Images.