Účinné rady proti akné

Každý alespoň několikrát za život řeší problém jménem akné. Někoho tento problém trápí více, jiného méně. Máme pro vás osvědčené triky, jak se s ním vypořádat a jeho výskyt zmírnit, nebo dokonce se s ním vypořádat jednou provždy. Důležité je osvojit si pravidla, která výrazně pomohou naší pleti v boji s akné.

Základní pravidlo: Nesahejte si na obličej

Na rukou se skrývá hodně bakterií a tím, že si saháte na obličej, dostáváte bakterie do pleti. Vyhněte se kontaktu rukou s obličejem. Myslete na to vždy, když se budete při přemýšlení dotýkat čela a podobně. Zkuste si například za to dát trest v podobě dřepu. Uvidíte, že si začnete dávat pozor.

Nemačkat!

Pupínky za žádnou cenu nemačkejte. Platí to i u černých teček. Raději použijte speciální přípravky na danou problematiku určené. Nebo si raději rovnou zajděte na kosmetiku, kde vás nepříjemných pupínků nebo černých teček zbaví.

Vyhněte se určitým potravinám

Je známo, že některé potraviny, jako například čokoláda či oříšky, mohou způsobovat akné. Nejvíce se to může stávat v období, kdy má žena menstruaci. Většina žen má chuť na různé potraviny a když se to s nimi přežene, často se vytvoří akné. Vytipujte si potraviny, které vám dělají problém a vyhněte se jim.

Řádně pleť odličujte

Pleť je potřeba odlíčit řádně a to i v případě, že jste se ten den nelíčila. Na pleť se během dne usazuje spousta nečistot, proto je opravdu potřeba pleť vždy před spaním svědomitě vyčistit podobně, jako když se odličujete. Na druhou stranu ale není dobré to přehánět s hloubkovým čištěním nebo s peelingem. Dodržujte doporučené použití, které se nachází na obalu produktu.

Pijte, pijte, pijte!

Klíčem ke krásné pleti je dostatek vody. Pokud nebudete dostatečně pít, jako první to uvidíte na kůži a věřte, že je lepší problémům předejít, než je později řešit. Nastavte si budík nebo si stáhněte aplikaci, která je na to přímo určená. Určitě vám to pomůže, pokud máte s pitím vody problém.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.