Balayage, ombré nebo sombré. Svět zaplavily speciální techniky barvení vlasů a out nebudou ani v roce 2019. O čem je balayage?

Balayage bude trendy i v roce 2019

Tato barvicí technika má v podstatě svého předka v klasickém melírování. Upustila ale od kontrastně zesvětlených pramenů připomínajících přechod pro chodce, které se hojně nosily v 90. letech minulého století.

Balayage si oproti tomu v maximální možné míře zakládá na přirozenosti. Účes díky jemnému zesvětlení působí nadýchaně, zdravě a pramínky v odlišném tónu přispívají k optickému zvětšení objemu. Ve vlasech nenajdete ostré barevné přechody, jen nenápadné odlesky. Účelem je, aby hříva působila jako vyšisovaná od slunce.

trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-29
trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-24
trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-28
trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-18

Označení balayage pochází z francouzštiny, konkrétně ze slovesa balayer. To znamená zametat a velmi věrně vystihuje podstatu práce kadeřníka. Ten vezme pramínek vlasů a barvu na něj nanáší pohybem připomínajícím zametání. Vynechává se i tradiční balení vlasu do alobalu, proto je celý postup pro vlasy i znatelně šetrnější. Díky správné aplikaci se barva do vlasů dostane nerovnoměrně. Výsledný efekt působí velmi jemně a trochu nedbale, což je žádoucí.

K čemu je to vlastně dobré

Pod termínem balayage nemusíme chápat jen klasické zesvětlení vlasů. Tmavým vlasům lze takto přidat efektní odlesky, například v červené. Metodu barvení tak lze využít pro velmi nenásilné oživení účesu u blondýnek i tmavovlásek.

trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-12
trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-09
trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-10
trendy-pro-vase-ucesy-v-roce-2019-zkuste-balayage-03

Vzhledem k tomu, že se takto provedená barva nemusí často udržovat, můžeme ji využít i pro přirozený přechod na světlejší odstín vlasů, když chcete barvu změnit a nechcete každých šest týdnů chodit ke kadeřníkovi kvůli dobarvení odrostů. Obdobně se s balayage můžete snadno vrátit k původnímu odstínu, když se nehodláte rovnou přebarvit a nebaví vás ani čekat s odrosty na vlasech.

Metoda má však jedno úskalí: Je potřeba si vybrat velmi dobrý salon se zkušeným kadeřníkem. Je totiž poměrně náročná na správnou techniku. Počítejte i s tím, že od kadeřníka rozhodně neodejdete za deset minut.

Foto: Pinterest.

Načítání...

Diskuze