Trefit správný odstín tvářenky nemusí být věda

three makeup brushes on top of compact powders

Stačí jen pár správně mířených tahů štětcem a váš vzhled se může úplně změnit. S pomocí vhodně zvoleného odstínu tvářenky získáte svěží barvu, ale také s ní můžete vytvarovat svůj obličej k dokonalosti.

Tvářenku používá při líčení mnoho z nás, ale ne všechny ji používáme správně. Největší problém bývá nejen v jejím samotném výběru, ale často chybujeme i v nanášení. Přitom to není věda, fakt ne!

Content female with short hair looking into distance while siting on gray background with bright sparkles on face
Foto: Pexels

Základem úspěchu je vybrat správný odstín

Na začátku všeho stojí volba odstínu. Neexistuje přesný návod, který by určoval, že vám bude slušet ta či ona tvářenka – chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet. Pokud vyberete nevhodný odstín, můžete si hodně uškodit – dokonce můžete vypadat starší.

Čím se dá řídit při volbě odstínu tvářenky?

Obecně lze doporučit sáhnout po jemně růžové tvářence, máte-li světlou pokožku, naopak se nebát výraznějších odstínů jako je třeba korálová, pokud máte pokožku tmavou a kdo spadá někam mezi, tomu radíme vybírat nazlátlé odstíny, které středně tmavé pleti velmi sluší.

Pudrové, krémové nebo tekuté?

Koupě tvářenky není jen o volbě vhodného odstínu, ale také o výběru té správné struktury. Na trhu se setkáte s tvářenkami tekutými, pudrovými a krémovými. Každá z nich je trochu jiná a má odlišné vlastnosti. Jak tedy poznat, která je pravá zrovna pro vás?

Person Holding A Blush On
Foto: Pexels

Vyplatí se poslouchat svoji pleť. Ženy mající pleť suchou by měly vybírat pudřenky na bázi pudru, je to klasika, se kterou nelze nic pokazit. Pokud máte pleť mastnou, skvěle vám budou sedět pudřenky tekuté, které krásně rozetřete do ztracena. Smíšená pleť vybízí k použití krémové tvářenky.

Umíte tvářenku správně nanášet?

Můžete si dát záležet s výběrem správného odstínu, stejně tak můžete věnovat spoustu času výběru ideální struktury, ale vše pokazíte v okamžik, kdy tvářenku nenanesete správně. Tehdy jde veškerá snaha vniveč. Kam a jak se tedy tvářenka správně nanáší?

Pokud máte oválný obličej, nanášejte tvářenku od lícních kostí směrem nahoru po spánky, používejte plochý štětec.

Ženy mající srdcovitý obličej by tvářenku měly nanášet podobně, akorát by měly používat pouze špičku štětce.

Kdo má kulatý obličej, nanáší tvářenku jen na jablíčka, neboli nejvystouplejší části tváře.

A poslední čtvercový obličej vyžaduje nanášení tvářenky od lícní kosti k uším plochou stranou štětce.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.