Máme tady další nášup filmů o módě. První článek s názvem TOP 7 filmů ze světa módy se těšil velkému zájmu čtenářů, proto jsme pro vás připravili pokračování s názvem: TOP 6: Filmy o módě, které musíte vidět.

#6 Bill Cunningham New York (2010)

Manhattan očima módního lovce Billa Cunninghama

#6 Bill Cunningham New York (2010)

A začneme dokumentárním filmem o legendárním fotografovi z New Yorku Billu Cunninghamovi. O Billovi Cunninghamovi jsme již psali dříve v článku Manhattan očima módního lovce, proto pokud jste tento dokumentární snímek z roku 2010 ještě neviděli, určitě si najděte chvilku času a na film se podívejte. Takže dnes jen ve zkratce. Film mapuje každodenní rutinní život módního fotografa Billa Cunninghama, který denně brázdí ulice New Yorku a fotí zajímavé outfity a už po několik desetiletí přispívá svým dílem do novin. Jedná se s nadsázkou o takového Satorlialista New Yorku.

 

#5 Secret life of Haute Couture – Šaty za půl milionu (2009)

Film Secret life of Haute Couture - Šaty za půl milionu (2009)

#5 Secret life of Haute Couture – Šaty za půl milionu (2009)

A u dokumentárních filmů ještě chvilku zůstaneme. Určitě jste všichni slyšeli o tajných pánských klubech a spolcích, kam ženy nesmějí vkročit. No, tak něco podobného existuje i ve světě žen. Několik desítek nejbohatších žen světa s oblibou v módě a především pak v šatech se pravidelně schází ve svém tajném spolku (kde si snad jedna druhé závidí?). A jak to v takovém dámském klubu vypadá? To se dozvíte po zhlédnutí filmy.

 

#4 Gia (1998)

Gia (1998). Dokumentární film o první supermodelce jménem Gia Marie Curangi.

#4 Gia (1998)

„Hodné holky se dostanou do nebe, ty zlé se dostanou… Všude.“ Jako by se tímhle heslem řídila supermodelka Gia Carangi. Gia Marie Curangi byla jako první manekýna nazvána termínem supermodelka. Zdá se však, že kombinace dětství poznamenaném rozvodem rodičů, náhlého přísunu obrovské slávy a peněz udělalo své a Gia svůj životní styl nezvládla ukočírovat. Závislost na drogách, alkoholu a lécích jí připravila o všechno. Zlatým glóbem oceněná Angelina Jolie ztvárnila Giu Carangi v životopisném filmu z roku 1998 fantastickým způsobem.

 

#3 Valentino: The Last Emperor (2008)

Film o proslulém italském módním návrháři Valentino Garavani.

#3 Valentino: The Last Emperor (2008)

Další dokument, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Valentino: The Last Emperor je film o proslulém italském módním návrháři Valentino Garavani, v módním světě nazývaném pouze Valentino. Zakladatel značky Valentino SpA je známý svým bouřlivým životním stylem, ale i geniální fashion designérskou prací. Snímek valentino: The Last Emperor patří mezi klenoty filmové dokumentaristiky z oblasti módního průmyslu.

 

#2 Zoolander (2001)

Americký film z módního prostředí z roku 2001 Zoolander.

#2 Zoolander (2001)

Od dokumentů se přesouváme k mírně odlehčenému žánru. Zoolander je známá komedie v hlavní roli s Benem Stillerem a Owenem Wilsonem. Co se stane, když dlouholetý neodolatelný muž číslo jedna mezi světovými top modely bude odsunut až na druhé místo? Možná mnohem víc, než byste sami řekli.

 

#1 Dangerous Liaisons – Nebezpečné známosti (1988)

Dangerous Liaisons – Nebezpečné známosti (1988) - film byl oceněn třemi Oscary.

#1 Dangerous Liaisons – Nebezpečné známosti (1988)

John Malkovich, Glenn Close, Michelle Pfeiffer, Keanu Reeves nebo Uma Thurman. To je výčet světových hereckých hvězd, které si zahrály ve filmu Nebezpečné známosti z roku 1988. Film podle knižní předlohy Choderlose de Laclose z konce 18. století se dočkal několika filmových adaptací. Ta z roku 1988 je i díky hvězdnému osazení považována za tu nejlepší. Film se dočkal ocenění třemi Oscary.

Další články vztahující se k módě a filmům najdete zde:

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments