Spodní prádlo je základem našeho oblékání. Proto vždy požadujeme, aby vypadalo za každé situace dobře navzdory tomu, že většině případů není vidět. Abyste vypadali dobře, musíte se tak hlavně i cítit. Bohužel jako každý kus oblečení, se i tyto kousky časem opotřebují. Máme pro vás tipy, jak se o takové prádlo starat, aby vám vydrželo krásné co nejdéle.

Na trhu najdeme levné podprsenky, které po pár vypráních mají žmolky, ale i podprsenky, které stojí několik tisíc a vydrží déle. Ne vždy ale znamená, že drahá podprsenka vám vydrží několik let, nicméně do pohodlného a kvalitního prádla se jistě vyplatí investovat. Látka se sice stejně časem opotřebí a začnou se na ní dělat nevzhledné žmolky, pokud ovšem budete do spodního prádla investovat, určitě dojde k opotřebení za výrazně delší dobu než za pár měsíců.

Perte přesně podle toho, co je napsáno na štítku

Mnoho žen se na štítek ani nepodívá a pere prádlo tak, jak si myslí, že by mělo být práno. Pokud chcete, aby vám podprsenka vydržela opravdu co nejdéle, perte ji přesně podle toho, co je uvedeno na štítku. Mnoho podprsenek se navíc nemá vůbec prát, proto se vždy opravdu pečlivě podívejte, co se píše na štítku. Při praní je také dobré podprsenku zapnout a nejlépe dát do sáčku, který je určen na praní spodního prádla. Vyhnete se tak ztrátě ramínek nebo zachycení háčků o ostatní kusy oblečení.

Vyhněte se sušičce

Často se mluví o tom, že sušička prádlu moc nesvědčí. Vyzkoušejte proto nechat podprsenku uschnout na vzduchu. Pokud máte podprsenku s vycpávkami, ať už jen malými, nebo velkými, vždy je upravte ručně, dokud jsou ještě vlhké. Mnohdy se v pračce zmačkají nebo překroutí a když už jsou suché, špatně se upravují. Pokud je neupravíte, dělají vám pod tričkem hrbolky, které tam určitě mít nechcete.

Skladování

Podprsenky ukládejte do určených šuplíků, kde budou hezky naskládané. Budou tak déle držet tvar, než když je budete mít poházené v košíku s jiným prádlem. Navíc pro vás ráno bude jednodušší najít tu správnou.

Správná velikost

Správná velikost není důležitá jen pro vaše pohodlí, ale také pro vaši podprsenku. Pokud vám podprsenka nesedí v obvodu, budete ji věčně upravovat a může se stát, že se začne trhat ve švech. Pokud vám padají ramínka, je dobré je mít nastavené na správnou velikost, jelikož časté upravování vede k jejich znečišťování a tím pádem musíte podprsenku častěji prát, což samozřejmě snižuje životnost podprsenky.

Foto: Unsplash.com, Amazon.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 1 Stars