Zima je období, kdy se na sluníčku nemáme šanci opálit, ale přesto bychom rády měly přirozené opálení jako od moře. V dnešní době máme naštěstí na trhu nespočet druhů opalovacích krémů, které nám naše přání mohou hravě splnit. Samoopalovací krémy dokáží dnes zázraky. Přinášíme vám tipy a triky, jak jej používat.

Před nanesením pokožku řádně připravte

Samoopalovací krémy by se měly nanášet po sprše, ale pozor, kůže by měla být před aplikací řádně vysušená. Pokožku byste měla připravit tak, že ji zbavíte staré odumřelé kůže. Použijte tělový scrub nebo peeling. Je na vás, jestli si nějaký vyrobíte, nebo koupíte rovnou připravený. Také je důležité mít správně oholené chloupky tam, kde se běžně holíte. Po sprše důkladně promažte suchá místa, jako jsou kolena, kotníky a lokty. Barva by se na nich mohla držet o něco lépe, než na zbytku těla a vznikaly by tím pádem fleky.

Udělejte si dostatek času na aplikaci

Největší chybou, které se často ženy dopouští je, že si nenamažou celé tělo najednou. V případě, že to uděláte, budete mít tělo flekaté a barva nebude rozetřena rovnoměrně. Ve většině případů samoopalovací krém nepůsobí okamžitě, proto při pozdější aplikaci nemůžete vědět, kde jste vlastně skončila a můžete tak namazat kousek kůže druhou vrstvou, což má nežádoucí efekt. To znamená opravdu si vyhradit čas a pečlivě se věnovat každému kousku kůže.

Máte fleky? Nezoufejte!

Občas se stává, že narazíte na špatný samoopalovací krém, nanesete jej špatně nebo vám prostě jen nesedne a vzniknou tak fleky. Na těle to nevypadá vůbec hezky a ani přirozeně. Nemusíte propadat panice, fleky jdou jednoduše odstranit. Zkrátka ve sprše vezměte houbičku na mytí a místo několikrát houbičkou přejeďte. Poté můžete ještě místa umýt tělovým scrubem nebo peelingem.

Umyjte si ruce

K nanášení je ideální používat plastovou rukavici, ale mnoho lidí samozřejmě preferuje vlastní ruku. V případě, že nepoužíváte na nanášení krému přímo určenou rukavici, po nanesení samoopalovacího krému je důležité si umýt řádně ruce. Nevynechejte žádný záhyb a samozřejmě mýdlo. Pokud nechcete mít oranžové dlaně, je to nejlepší způsob, jak tomu předejít. Ovšem vyhýbejte se vnější straně rukou, abyste si krém nesetřela úplně.

Nechte krém řádně zaschnout

Většina krémů sice dnes oblečení už neničí, ale nikdy nemůžete vědět přesně, jak chemie zapůsobí. Pokud tedy nechcete mít zničené oblečení, doporučujeme se obléct až po úplném zaschnutí krému.

Začínejte zdola

Vždy začínejte zdola od kotníků po trup a ramena. Kdybyste začala seshora dolů, musela byste se ohýbat a vnikaly by vám tak na břiše nebo nohách nežádoucí linie, které by byly po zaschnutí vidět.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars

Visitor Rating: 2 Stars