Tetování v podobě květiny jako módní doplněk. Tento trend si oblíbila celá řada světových celebrit

Drobné tetování s motivem květiny je aktuálním velkým trendem. Tomu podlehla i řada celebrit. Využijte skvělou inspiraci ze světa hvězd i vy.

Květinové tetování je aktuální trend

Květinové vzory jsou velmi jemné a elegantní. Kérkou v tomto tématu se tak mohou pyšnit modelky Bella Hadid a Hailey Bieber, případně herečka Vanessa Hudgens.

Tatéři nabízejí vcelku jednoduché vysvětlení, proč tomu tak je. Květiny považují za motiv dostatečně decentní a univerzální. Hodí se tak i k celebritám, které mají často vyloženě „v popisu práce“ často měnit svou image.

K oblíbeným motivům patří růže, sedmikrásky nebo lilie. Vůbec nejoblíbenějším podobenstvím je, byť to může vyznívat jako klišé, právě tetování růže. Tou se ve velkém provedení na zádech může pyšnit herečka Scarlett Johansson, která má tetování barevné. Už vzpomenutá Bella Hadid má naopak drobnou růži vytetovanou nad levým loktem.

V růži se ukrývá mocná a romantická symbolika. Vhodná je proto téměř pro každého. Aktuálně trendy tetováním je taktéž sedmikráska. A to nejen z titulu toho, že se jedná o květinu, ale také proto, že sedmikrásky jsou vhodné pro umístění na libovolnou část těla. Podobným tetováním se může pyšnit například britská zpěvačka Foxes.

Kam tetovat květinové tetování

Nejoblíbenějším místem pro květinové tetování je hřbet ruky nebo krk. Další partií vhodnou pro květinové tetování je předloktí nebo kotník. Kdo si přeje tetování skrýt, může volit umístění na žebrech, na bocích nebo na zádech.

Zatímco v letech minulých byla populární hlavně tetování barevná, rok 2022 přinesl monochromatickou podobu nebo jednobarevné černé provedení. To lze doporučit, protože černé provedení je dostatečně nadčasové a zaručeně nikdy nevyjde z módy.

Pokud uvažujete o prvním jemném květinovém tetování, je vhodné ponechat si jednoduchou verzi. Čím více detailů na drobné tetování dostanete, tím více riskujete, že se změní spolu s vaší kůží. V čase by pak mohlo působit rozpitě.

Zdroj info: Forbes, Inkppl.