Technika Balayage je pro mnoho žen velkou neznámou, přitom je to vítaná záchrana pro všechny majitelky řídkých vlasů, které vždycky toužily mít vlasy bohaté na objem. Pokud ani k vám nebyla příroda co do hustoty vlasů příliš štědrá, pak jsou následující řádky určené právě vám.

Víte, co je technika Balayage?

Původem pochází technika Balayage z Francie. Cílem této techniky je prosvětlení pramenů či partie je vlasů tak, aby výsledný efekt působil přirozeně a zároveň aby vlasům opticky dodal na objemu. Právě z toho důvodu je tato technika vhodná především pro ženy, které mají na hlavě tzv. “pět chlupů” a trápí se pro příliš malý objem.

Jak to probíhá v praxi?

Provádění techniky Balayage může vypadat na pohled až komicky – kadeřník či kadeřnice totiž na jednotlivých pramenech vlasů dělá pohyb štětcem připomínající pohyb při zametání. Díky této metodě docíleno efektu do ztracena, zároveň může profesionál vytvořit prameny které se mezi sebou různě prolínají. Ve výsledku to vypadá tak, že se prameny vlasů různě střídají, někde se ukážou a jinde zase schovají.

Možná vás teď napadla připomínka, že je to s touto technikou podobné jako s barvením vlasů, kdy po určité době začnou celkový efekt kazit nevzhledné odrosty. Dobrou zprávou je, že při této technice žádné odrosty nemají šanci, protože barva nemá ostré hranice. Dále nutno dodat, že se technika Balayage aplikuje zpravidla až od poloviny vlasů dolů.

Komu ji můžeme doporučit?

Technika Balayage je ideální pro ženy s malým objemem vlasů. Doporučit ji můžeme prakticky kterékoliv z vás, protože jí lze hravě aplikovat v podstatě na jakýkoliv účes – dokáže se totiž přizpůsobit nejen struktuře, ale i střihu. Jak už možná tušíte, nejlépe tato technika samozřejmě vynikne především na dlouhých vlasech, protože čím větší plocha, tím větší prostor pro vyniknutí.

Balayage není to samé jako ombré

Možná vás napadlo, jestli technika Balayage není náhodou to samé jako ombré. A odpověď? Není! Tyto dvě techniky totiž mezi sebou mají nepatrné rozdíly – u ombré se pracuje s celistvější plochu vlasů, kdežto u Balayage se pracuje s jednotlivými prameny. Balayage se aplikuje i na vlasy okolo obličeje, ombré je určené spíše na spodní partie vlasů.

Foto: Pinterest.com