Nejsou to zdaleka jen svatební šaty, které v tento výjimečný den vystihují nevěstu. Stejně tak důležitý je i slušivý účes nebo vhodný make-up. Právě ten se může stát třešničkou na dortu nevěstiny vizáže, je proto důležité ho nepodcenit a dát si na něm záležet.

Svatební líčení vám dodá šmrnc, zvýrazní přednosti vašeho obličeje a hravě skryje jeho nedokonalosti. Pokud se svatební líčení povede, podtrhne váš look, rozzáří vaši pleť, zvýrazní oči a zvýší vám sebevědomí. A která z nás by se ve svůj svatební den nechtěla cítit výjimečně, že?

Líčení od profesionála, nebo to zvládnete doma?

Pokud je pro vás líčení na denním pořádku a máte ho natolik v ruce, abyste si na něho troufla i v tento důležitý den, je to bod pro vás. Nemusíte nikam chodit, nikdo nemusí chodit za vámi, nemluvě o tom, že také ušetříte, protože co si budeme – profesionální líčení může vyjít i na pár stovek.

Jestliže jste ale rády, když si samy dokážete nanést řasenku a do dokonalého svatebního make-upu se pustit netroufáte, uděláte dobře, když se domluvíte s někým, pro koho je líčení denním chlebem. A investovaných peněz rozhodně litovat nebudete.

Svatební líčení krok za krokem

Rozhodnete-li se nalíčit ve svůj svatební den doma, bude se vám hodit skromný návod, jak správně na to.

První krok: make-up

Základem je vhodně zvolený odstín make-upu a správně připravená pleť na jeho nanesení. Pleť musí být čistá, zdravá a hydratovaná, s čímž můžete začít už několik dní před svatbou. Nezapomínejte na korektor pro zamaskování nedokonalostí, korektor by měl být o odstín světlejší nežli je odstín vaší pleti – vůbec se toho nebojte, pod make-upem nebude vidět. Make-up rozetřete pečlivě a to až na krk, aby nevznikl nelichotivý přechod.

Druhý krok: oči

Velmi oblíbené je kouřové líčení, které může být sladěno do různorodých odstínů, což Vám dává možnost přizpůsobit líčení barvě vaší svatby. Nebojte se v tento den vaše oči zvýraznit, především pak na fotografiích krásně vyniknou místo toho, aby se tzv. ztratily a zanikly. Vsadit můžete i na nalepovací řasy, pokud k vám příroda, co se hustoty vašich přírodních řas, nebyla příliš štědrá.

Ve videu najdete jednoduchý návod na kouřové líčení.

Třetí krok: rty

Pamatujte na základní pravidlo: čím výraznější oči, tím jemnější rty. Pokud vsadíte na výrazné líčení očí, nepřehánějte to s rtěnkou a raději sáhněte třeba jen po lesku na rty.

Čtvrtý krok: pudr

Pudr nesmí chybět. Matující pudr by měl být samozřejmostí, protože zabrání tomu, že se na svatebních fotkách budete nehezky lesknout. Vaše pleť by měla vypadat sametově, dokonale hebce a to bez použití pudru nepůjde. Nejlépe uděláte, když ho budete mít při sobě celý den a v případě potřeby pleť s jeho pomocí zafixujete a upravíte.

Foto: Pexels.com. 

Načítání...

Diskuze