Stylové tipy pro plus size dámy: I baculky mají právo být stylové!

women posing on white post

Móda nemá žádné hranice, a to včetně typu postavy a velikosti oblečení. Plnoštíhlé ženy mají také právo být stylové a sebevědomé. A unikátní krása každé z nás se může projevit ve svém nejlepším světle, pokud víme, jak správně vybrat a kombinovat oblečení. V tomto článku vám představíme několik užitečných tipů, jak na to.

Zvažte oblečení upravené na míru

Krejčí, kterému důvěřujete, může být váš nejlepší přítel, když hledáte oblečení, které vám padne jako ulité. Mnoho kusů oblečení v kategorii plus size je navrženo s obecnějším střihem, což může znamenat, že nebude perfektně sedět na každé postavě. Krejčí vám pomůže upravit oblečení tak, aby perfektně padlo na vaši postavu, a dokonce ho může přizpůsobit vašemu osobnímu vkusu a stylu.

Investujte do kvalitních kousků

woman in black t-shirt and blue denim jeans standing on dirt road during daytime
Foto: Unsplash

Existují kousky oblečení, do kterých stojí za to investovat, protože vám poslouží dlouho a můžete je kombinovat s různými outfity. To mohou být například dobře padnoucí džíny, klasické černé šaty nebo nadčasový trenchcoat. Je důležité, aby tyto kousky nejenom seděly skvěle, ale také vám dodávaly sebevědomí.

Poznejte svůj typ postavy

a woman posing for a picture
Foto: Unsplash

Je důležité znát svůj typ postavy, abyste mohli vybírat oblečení, které zdůrazní vaše nejlepší rysy. Lidé přicházejí ve všech různých tvarech a velikostech, takže neexistuje univerzální řešení, pokud jde o oblečení. Některé běžné typy postav pro ženy plus size zahrnují typ hrušky, jablko, přesýpací hodiny a obdélník. Jakmile znáte svůj typ postavy, můžete začít hledat oblečení, které vám bude lichotit.

Experimentujte s proporcemi

Hraní si s proporcemi je vynikajícím způsobem, jak vytvořit vzhled, který bude stylový a lichotivý. Pokud chcete zdůraznit horní část těla, zkuste spojit například volnou sukni s padnoucí blůzou nebo sakem. Naopak, pokud chcete upoutat pozornost k dolní části těla, zkuste přiléhavý vrch a široké kalhoty.

Nebojte se barev

Mnoho plnoštíhlých žen se vyhýbá nošení barev, protože mají obavy, že je budou opticky zvětšovat. To však nemusí být pravda. Nošení barev může být velmi lichotivé, pokud to uděláte správně. Můžete zkusit zkombinovat výrazně barevný vrchní díl s tmavým spodním dílem. Nebo se můžete rozhodnout pro monochromatický outfit v tmavé barvě, jako je námořnická modrá nebo černá. Pokud chcete přidat pouze trochu osvěžující barvy do svého outfitu, můžete to udělat pomocí doplňků, jako jsou boty nebo kabelka.

Využijte optické triky

Některé optické triky mohou zvýraznit vaše křivky. Nošení vertikálních pruhů nebo vzorů může vytvořit iluzi štíhlejší postavy. Dále zkuste oblečení s nabíráním, což pomůže skrýt problematické partie a vytvořit dojem více elegantní siluety. Experimentujte a objevujte, co vám nejvíce sedí.

Dbejte na střih a velikost

Při nákupu plus size oblečení nezapomínejte na střih a velikost. Oblečení by mělo padnout jako ulité, tak, abyste se v něm cítili pohodlně, ale stále lichotilo vašim křivkám. Pokud nejste jisti, jak vám oblečení sedí, můžete se vždy obrátit na prodavačky, které by vám měly poskytnout profesionální radu.

Vylepšete svůj styl doplňky

Doplňky jsou tím posledním dotekem, který dokáže z obyčejného outfitu vytvořit něco naprosto jedinečného. Plnoštíhlé ženy mohou nosit výrazné šperky, jako jsou velké náhrdelníky a náramky. Šátky, klobouky a opasky také mohou být skvělým způsobem, jak přidat osobní styl. Klíčem je najít doplňky, které ladí s vaším vkusem a podtrhnou vaši jedinečnou osobnost.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.