Šťavnaté jahody nejen v kuchyni: jak pomohou ke kráse?

Milujete jahody? Jasně, kdo by je nemiloval! Jsou úžasně sladké, šťavnaté a skvěle se hodí nejen do sladkých knedlíků, bublanin nebo koláčů. Jahody se totiž dají báječně využít i pro krásu. 

Využití jahod na sto způsobů

Napadlo by vás někdy použít jahody nejen jako náplň do tvarohových knedlíků nebo slaďoučkého koláče, ale i pro krásnější úsměv nebo vlasy? Pokud ne, pak jste tady správně!

Sezona jahod je konečně tady, jsou jich plné pulty v obchodech a k dostání jsou za pár korun. Byla by proto strašná škoda, pokud byste si tuhle jahodou nálož nechali ujít. Jak a k čemu můžete jahůdky využít?

Zpomalte čas, zastavte stárnutí

Žádná z nás nechce zestárnout, bohužel se zubem času, který se na nás s přibývajícími roky nemilosrdně podepisuje, toho asi příliš neuděláme. Co ale udělat můžeme, je povolat na pomoc jahody a společně s nimi se alespoň pokus zastavit čas. Čas totiž znamená vrásky a těm se my ženy prostě chceme vyhnout.

Jak na to? Nakrájejte jahůdky na tenké plátky a položte si je na víčka i oční okolí. Potom hoďte nožky nahoru a nechte plátky jahod alespoň 20 minut rozmazlovat tuhle namáhanou část vašeho těla. Jahody podpoří cirkulaci krve a tím zpomalí vznik nechtěných vrásek.

Úsměv, prosím!

Krásně bílý úsměv, který září na dálku, je nejen velice přitažlivý, ale zároveň i jasně hovoří o tom, že se o své zoubky pečlivě staráte. Pokud se chcete usmívat od ucha k uchu, musíte mít zoubky jako perličky.

I tady se můžete spolehnout na pomoc jahod. V tomto případě jahody rozmačkat na kašičku, tu nanést na kartáček a pak si klasicky vyčistit zuby. Jahodová pasta vám určitě zachutná, to se klidně vsadím. Pozor ale, abyste si šťávou z jahod příliš nenaleptaly sklovinu zubů, proto tento proces opakujte maximálně 2x do týdne.

Vlasy jsou korunou krásy!

Vlasy plné lupů rozhodně nejsou nijak přitažlivé. Jakmile se nám drobné šupinky suché kůže doslova sypou na ramena, okolí si toho začne všímat. A jistě se shodneme na tom, že lupy dokážou pěkně srazit sebevědomí…

Už možná tušíte, že i v případě lupů mohou být jahody nápomocné. A tušíte správně! Opět vám poradím, abyste jahody rozmačkali na kaši a do té přidali jedno syrové vejce a polévkovou lžíci olivového oleje. Směs dobře promíchejte a poté ji naneste na vlasy – ideálně hned ke kořínkům. Nechte na vlasech působit 15-20 minut a potí pečlivě opláchněte.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.