Šperky jsou oblíbeným doplňkem každé ženy. Jaké materiály jsou aktuálně na vrcholu?

Nosíte na svém prstě snubní prsten, společně s mnoha dalšími prsteny, na uších máte za každé situace náušnice a dopustit nedáte ani na své náramky? Pokud ano, je to jenom dobře. Ženám totiž šperky sluší a jejich nošení v nich probouzí pocit toho, že jsou opravdovými královnami. Víte, jaký materiál je momentálně na vrcholu a touží po něm ženy i muži?

Nudí vás žluté zlato? Vyzkoušejte zlato bílé

Doby, kdy šperkům kralovalo žluté zlato, jsou minulostí. Jeho místo v žebříčku oblíbenosti totiž vystřídalo jiné zlato. Řeč je o zlatu bílém, které na první pohled připomíná stříbro, ale přitom má stejné vlastnosti jako zlato žluté. Bílé zlato je kvalitní, odolné i tvrdé. Snubní prsteny z bílého zlata budou dělat manželům společnost celý život bez toho, aniž by se poničily.

Bílé zlato je vhodné na každodenní nošení

Ale nejedná se pouze o prsteny, i další šperky vyrobené z bílého zlata jsou oblíbené. Například náušnice z bílého zlata můžete bez problémů nosit každý den. To samé platí o náramcích a přívěscích. Hledáte-li kvalitní materiál a klasické žluté zlato se vám nelíbí, vsaďte na bílou variantu.

Jak vzniká bílé zlato

Zajímá vás, jak bílé zlato vzniká? Bílé zlato je slitinou zlata a nejméně jednoho bílého kovu. Příměsemi tak mohou být stříbro, zinek, nikl, mangan či palladium. Vlastnosti bílého zlata se odvíjejí od kovů, ze nichž je bílé zlato vyrobeno. K výrobě prstenů a náušnic se nejčastěji využívá nikl, protože zajišťuje pevnost. Výsledkem je tak bílé zlato, které obsahuje 90 % zlata a zbylých 10 % tvoří nikl.

Sháníte-li prsten, náušnice či jiný šperk, jenž budete moci nosit každý den, vsaďte na bílé zlato. Takové šperky jsou trvanlivé, pevné, tvrdé a tím pádem téměř nesmrtelné.