Šperky patří k těm darům, o nichž můžeme v klidu prohlásit, že jsou absolutně nadčasové. Vzhledem k obrovské rozmanitosti v tomto odvětví módních doplňků je zřejmé, že sluší každé ženě. Vybírat se musejí o to pečlivěji. V dnešním článku Vám však dokážeme vám, že vybrat skvělý šperk jako dárek nemusí být až tak obtížné.

Šperky by měly ladit s osobností

Prvním kritériem při výběru šperku je osobnost samotné nositelky. Věnuje svůj volný čas převážně sportu? Ocení především drobné a praktické kousky v jednoduchém geometrickém designu. Nepotkáte ji jinak než v saku a na podpatcích? Vedle nešlápnete s klasikou v podobě perel. Všechny milovnice originality zase nadchnete trendy šperky s výraznými motivy, inspirované retro stylem nebo průmyslovým designem. Pro inspiraci můžete také zavítat do klenotnictví, ať už do toho kamenného nebo internetového.Každá žena nejen vyznává odlišný styl, ale také jí něco jiného sluší. Na škodu není se odvolat ke klasické barevné typologii. Jasno si tak uděláte o barvě kovu. Jarním a podzimním typům sluší spíše žluté zlato, letní a zimní typy vyniknou se stříbrem nebo dalšími kovy v bílé barvě (bílé zlato, chirurgická ocel atd.).

Nejste si v tomto směru jisti? Nenápadně zavítejte vyvolené dámě do kosmetické taštičky nebo do šatníku. I když nemáme o barevné typologii ani tušení, k barvám, jež nám sluší, míváme sklon přilnout naprosto intuitivně. Podle převažujících teplých nebo studených odstínů pak odhadnete i adekvátní barvu šperku.

Ovládněte umění kombinování

Vodítkem vám mohou být i šperky, které už žena nosí. Ty vám současně pomohou vyřešit i otázku, zda raději prsten, náušnice nebo něco úplně jiného. Od věci není zohlednit opět ani životní styl nositelky. Aktivním ženám by mohl náramek na ruce překážet, případně by hrozilo jeho roztržení, zatímco drobné náušnice mohou navléknout každý den.
Nosí ona dáma nějaký šperk pravidelně nebo dokonce denně? Měli byste si ho všimnout a sáhnout po kousku stylově podobném. Je totiž pravděpodobné, že se ho nebude chtít vzdávat. Pokud byste se ve svém odhadu poněkud mýlili, váš dárek nevynosí tak často, byť by se jí sám o sobě líbil. Jen se jí zkrátka nehodí a nedokáže ho vhodně zkombinovat.

Foto: Scarabella.net, Facebook.

Načítání...