Značka, která není až tak známá jako ostatní módní značky, které jsme v našem speciálu o značkách prezentovali. Do našeho speciálu jsme se rozhodli tuto značku zahrnout především z důvodu, že málokterá módní značka má svůj vlastní originální styl jako Scotch&Soda.

Kapuce měly úspěch

Módní značka Scotch&Soda byla založená v Nizozemsku v roce 1980, a to díky muži, bez kterého by tato značka nebyla tam, kde je nyní – Laurent Hompe. Scotch&Soda byla nejprve specializována na pánskou módu, zejména pak pánská saka s kapucí v jasných barvách, díky kterým se dostala značka do podvědomí milovníků módy i běžných smrtelníků.

V roce 2001 došlo k zásadním změnám v základech celé módní značky. Laurent Hompe navázal spolupráci se třemi muži – Leonard Feinblatt, Leonard BuzzHarry Schofield.

Tyto tři mušketýry spojovalo především velké nadšení pro módní trendy a jejich kreativita. Název značky obohatil dodatek “Amsterdam Couture” a nová vize značky mohla započít.

Pod jednou značkou

Nová spolupráce vedla k rozšíření značky specializující se na pánskou módu i do dámské a následně dětské módy. Dámskou a pánskou módu můžete znát pod značkou Maison Scotch, zatímco dětská móda této značky je známá jako Scotch Shrunk pro chlapce a Scotch R’Belle pro dívky.

Tato módní značka je bezesporu velmi originální. Specifická je především svou nedbalou elegancí. Návrháři této značky dávají značně najevo, že v tomto průmyslu umí chodit.

Nositelům kousků od značky Scotch&Soda dává pocit, že móda je zkrátka pro každého a každý v ní najde kousek sebe. O čemž svědčí i další část značky, a to Amsterdams Blauw – džínová kolekce ležérní módy.

Parfém Scotch&Soda

Pokud jste touto značkou nadšení stejně jako my a chcete vyzkoušet něco nového, doporučujeme sáhnout po parfému Barlfy, který byl vložen do prodeje v roce 2012 a od té doby slaví úspěch po celém světě. Voní po vanilce, jasmínu s nádechem santalového a cedrového dřeva.

Kolekce inspirované z celého světa

Už od samých začátků značky Scotch&Soda je hlavní prioritou cena. Výrobky jsou velmi kvalitní, na výrobě jednotlivých kousků zakladatelé firmy rozhodně nešetří, přesto jsou kousky cenově dostupné.

Velkým lákadlem je také skutečnost, že jsou kolekce této značky inspirované z celého světa. Designéři rádi kombinují tradiční, historické styly s moderními prvky. A právě proto dávají kousky od Scotch&Soda nositeli pocit, že je zkrátka možné všechno.

Zajímavosti:

  • Značka je známá nenápadnými doplňky a vzory.
  • V současné době značku naleznete ve 100 obchodech po celém světě, ve více než 7 000 prodejních míst. Zakoupit zboží je možné také online.
  • Dámská značka Maison Scotch slaví úspěch od roku 2010, byla inspirována francouzským stylem s pouličními prvky.

Foto: Facebook/scotchofficial.