Speciál o značkách: Calvin Klein

Jak se jmenuje sexy bavlněné spodní prádlo, které je vytvořeno pro muže i pro ženy a je základem šatníku každého člověka se zálibou v módě? Calvin Klein! Tyto dvě slova mluví za vše. Calvin Klein je značka, která je dostupná obyčejnému smrtelníkovi, který nemá sto tisíce na účtě a právě proto je tak oblíbený. Kdo ale vůbec tuto značku založil?

Calvin Richard Klein

Calvin se narodil v roce 1942 v New Yorku, respektive Bronxu. Calvin má v sobě maďarskou, rakouskou a americkou krev díky svým rodičům, kteří se oba přistěhovali do USA. O své budoucnosti měl Calvin jasno už jako malý kluk, proto se rozhodl pro Střední školu umění a designu, kde sice imatrikuloval, ale nikdy neabsoloval. Věděli jste, že Calvin Klein patřil mezi partičku módních návrhářů z židovské komunity v Bronxu? Spolu s Robertem Denningem a Ralphem Laurenem ukázal, že móda pro ně není jen pouhým koníčkem, ale spíše životní vášní.

Speciál o značkách: Calvin Klein 3

Společnost Calvin Klein

Pojmenovat svou vlastní značku pod svým jménem je sázkou na jistotu. Ať jí prodáte, nebo se s ní cokoliv stane, značka ponese nadále vaše jméno, tudíž bude vaším odkazem. Přesně tak uvažoval i Calvin, který v roce 1968 založil spolu se svým přítelem Barrym Schwartzen značku Calvin Klein. Ze začátku se značka specializovala na džínové módní kousky. Úspěch se nenechal dlouho čekat. O rok později se Calvin Klein objevil na titulní straně prestižního časopisu Vogue. Tento úspěch vedl k rozšíření kolekce o spodní prádlo a sportovní módu. Mezi nejslavnější tváře této značky patří David Beckham, Scarlett Johansson nebo Diana Kruger.

Zajímavosti o této značce

  • Oblečení Calvin Klein je unisex. Třička a džíny této značky mohou nosit muži i ženy.
  • Značka Calvin Klein je známá také svými parfémy.
  • Rok 1979 této značky je znán především svým skandálem, kdy se herečka Brooke Shields objevila na plakátech pouze v džínách Klein.
  • V roce 2005 prodal Calvin Klein svou značku Phillipsu Van Heusen Corpovi.

Foto: Facebook.com/CalvinKlein.