Které ženy svého času určovaly trendy i módní směr? Které ženy se staly vzorem a inspirací mnoha dalších žen? Které ženy jsou ikonami módního světa? Pojďte se s nimi seznámit společně s námi!

Každá z nich za sebou zanechala stopu

Pokud se zajímáte o módu, módou žijete a je pro vás neodmyslitelnou součástí, pak se určitě rády seznámíte s ženami, které za sebou zanechaly výrazný otisk v módní historii.

Marie Antoinetta

Marie Antoinetta proslula svou vášní pro módu, není se proto čemu divit, že se stala módní ikonou své doby. Byla to doba, kdy se prostřednictvím módy ukazovalo bohatství, luxus a postavení. Oblečení bylo bohatě zdobené a každý prvek navíc byl velmi důležitý, protože ukazoval, jaké má daný člověk ve společnosti postavení. Marie Antoinetta byla marnivá, což se lidem nelíbilo a všichni asi víme, jak nakonec dopadla.

Královna Victorie

Královna Victorie byla a je považována za průkopnicí čistě bílých svatebních šatů. Ačkoli bílé svatební šaty v dnešní době považujeme za samozřejmost, měli byste vědět, že je to celkem mladičký trend, jehož historie sahá jen několik desítek let zpátky. Nejznámější nositelkou bílé svatební róby se stala právě královna Victorie, která se v nich vdala za svého bratrance.

Jackie Kennedy

Jackie Kennedy byla hvězdou 60. let minulého století, která si pozornost nejen žen získala především svou zálibou v kostýmech – byla jimi skoro až posedlá, o čemž se často vedly diskuze. Jackie Kennedy měla vysoce vytříbený vkus, což se také na manželku Johna Kennedyho a tím pádem první dámu slušelo. Dávala přednost eleganci, čistým liniím a nebránila se ani pestrým barvám.

Princezna Diana

Jen málokdo by neznal princeznu Dianu, kterou svět miloval pro její lidský přístup a která je také bohužel známá svým tragickým osudem. I přesto jí ale patří místo mezi ženami, které v módě udávaly směr. Její modely byly kreativní a líbivé, ženy hltaly každý její outfit a kdykoli vynesla nějaký outfit na veřejnost, doslova se po něm zaprášilo.

Foto: Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze