Silonové punčochy – lidově nazývané jednoduše silonky – představují nepostradatelnou součást šatníku každé ženy či dívky a pravda je taková, že by žádné z nás neměly chybět. Pokud rády nosíte sukně nebo šaty – silonky se dají nosit i s kraťasy – pak byste je i vy měly mít po ruce. Nosit se dají jak v zimě, tak i v létě, proto se určitě vyplatí mít je v šatníku po celý rok. Víte ale, jak je nosit správně?

Naučte se nosit silonky

Silonky jsou neuvěřitelně univerzální kousek, bez kterého se žádná žena jednoduše neobejde. Nejenže vás v chladnějším počasí ochrání před dotekem nepříjemného a štiplavého mrazu, ale zároveň dodají vámi zvolenému outfitu ten správný šmrnc. Jsou k dostání v mnoha barvách a liší se i svou sílou udávanou v DENech, takže určitě je z čeho vybírat. Pakliže chcete, aby vám silonové punčochy prokázaly tu nejlepší službu, musíte se naučit nosit je správně. A my vám poradíme, jak na to!

Nejsou silonky jako silonky

Díky široké nabídce můžete nejrůzněji kombinovat, vymýšlet nové styly, sázet na experimenty. Stejně tak ale platí, že čím více možností máte na výběr, tím složitější pro vás může být si mezi nimi vybrat. Silonky mohou být s vysokým pasem nebo samodržící – obě varianty mají něco do sebe a najdou si své příznivce.

Pojďme si říci, jak se silonky nosí

Nyní se již dostáváme k tomu, co vás zajímá asi ze všeho nejvíce – tedy k tomu, jak se silonové punčochy správně nosí, aby vám dokázaly zalichotit, a vy jste s jejich pomocí dosáhli perfektního vzhledu.

Vzory volte pečlivě, ale nebojte se jich

První pravidlo se týká vzorů. Je jich tolik, že vám z rozmanité nabídky možná půjde hlava kolem. Vzorů se určitě nemusíte bát, díky nim bude váš outfit zase o něco zajímavější. Na druhou stranu ale dodáme, že byste je měly vybírat pečlivě. Po vzorovaných silonkách sáhněte tehdy, vezmete-li si na sebe jednoduchou sukni nebo obyčejné šaty. Nesnažte se zkombinovat jiný vzor na punčochách a jiný na oblečení – působilo by to zbytečně přeplácaně.

Barevné punčochy jsou trendy, ale nic se nemá přehánět

S druhým pravidlem přichází ruku v ruce barvy. I tady si dovolíme zmínit, že se nemusíte ostýchat sáhnout po nějakém zajímavém odstínu – nosí se silonové punčochy modré, zelené, žluté i červené. Rozhodně není povinnost spoléhat se neustále na klasiku v podobě hnědé, tělové nebo černé barvy. I tady ale platí, že nic se nemá přehánět, proto si dejte pozor, abyste křiklavé a výrazné punčochy nedoplnili o křiklavý outfit. Platí zde pravidlo, že čím výraznější silonové punčochy, tím střídmější by měly být barvy vámi zvoleného oblečení.

Foto: Unsplash.com.