Trápí vás pálení žáhy? Udělalo se vám nepříjemné akné? Nebo máte problémy s otěhotněním. Dříve, než začnete tyto a podobné problémy řešit a jezdit po doktorech, vyzkoušejte přírodní léčbu, která vás mnohdy těchto obtíží zbaví. Poradíme vám pár bylinek, které umí kouzlit. 

Máta peprná

Mátu znáte jistě každý. Pravidelně si jí dáváme do vody a do čajů. Pravidelné pití mátového čaje – myšleno čerstvé máty, ne sáčkového čaje, pomáhá proti nejrůznějším zdravotním obtížím. Zbaví vás nepříjemného a nekonečného boje s akné, ale i dalších kožních problémů. Pokožku uklidňuje také po ekzému. Skrývá v sobě ale mnohem více. Máta pomáhá správnému trávení (tip redakce: po obědě vynechejte kávu a dejte si raději mátový čaj, sami poznáte rozdíl a bude vám lépe). Proto by vám rozhodně neměla chybět v kuchyni.

Kontryhel je zázrak

Kontryhelový čaj je méně známý, ale stejně zázračný jako máta. Kontryhelu se přezdívá “nejlepší přítel žen”. Tato velmi silná a účinná bylinka pomáhá proti téměř všem gynekologickým obtížím. Mimo jiné také zmírňuje menstruační bolesti, pohraje si s vaším menstruačním cyklem, který díky této bylince bude jako hodinky. Kontryhel je ale také často používám s otěhotněním. Pokud vás trápí, že se vám nedaří otěhotnět, vyzkoušejte čaj z kontryhelu, který vypomáhá děloze ke správné funkci a předchází potratům.

Podceněný maliník

Všichni známe milované maliny, které jsou velmi chutné a sladké. Věděli jste ale, že i listy maliníku vám mohou pomoci? Maliník, stejně jako kontryhel, prospívá především ženám. Pomáhá jako prevence proti gynekologickým obtížím. Skvělým pomocníkem je ale také při hubnutí, kdy působí proti ukládání tuku v těle. Mimo jiné je také velmi účinným pomocníkem při střevních problémech.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze