Seznamte se s patchwork

Patchwork je pro vás možná nové slovo, ve skutečnosti tento módní trend ale moc dobře znáte. Pochází už ze starodávného Egypta, ale největší úspěch slavil tento módní trend v sedmdesátých letech. Nyní se módní návrháři rozhodli, že mu dají další šanci.

Patchwork jako módní trend

Patchwork je de facto spojování různě barevných kousků látek. Různé materiály, různé vzory, barevná provedení… Čím více šílené, tím více stylové. Ačkoliv výsledek vypadá možná přeplácaně a nesourodým dojmem, opak je pravdou. Doposud jsme byli zvyklí na minimalismus, čisté tóny a linie… Uchytí se patchwork mezi módními trendy?

Zaplátování je v módě

Patchwork se nejvíce uchytil u denimu. Zaplátované džíny různých střihů patří k nejoblíbenější formě patchworku. Ten se objevuje ale také u denimových šatů nebo džísek, a to především v oversized velikostech.

Oživení obyčejných kousků

Pokud jste nebyli zastánci minimalismu a basic kousků, pak vás tento módní trend jistě nadchne. Objevuje se totiž už v podzimních kolekcích nejen luxusních módních značek, ale rovnou i v kamenných obchodech.

Patchwork se uchytil především na týdnu módy v New Yorku, kde tento módní trend doprovázely zvířecí vzory a šílené barevné kombinace. Pokud je tak patchwork na váš vkus stále málo extravagantní, barevná provedení tohoto trendu v oranžové, růžové nebo červené jsou pro vás jako dělané.

Foto: Unsplash.com.