Sestavte si elegantní outfit i s omezeným rozpočtem

Chcete se elegantně oblékat, být pěkně upravená, ale nejste v situaci, kdy byste si mohla dovolit utrácet horentní sumy za oblečení? Nezoufejte! Elegance nemusí být drahá. Pomocí rad z dnešního článku dokážete snadno sestavit elegantní šatník i s omezeným rozpočtem!

1) Make-up a vlasy jako základ

Důležitý je celkový dojem, nejen vaše oblečení. Dejte si záležet na tom, abyste byla vždy vhodně nalíčená a měla upravené vlasy a nehty. Nepodceňujte to!

Být upravená neznamená utrácet nesmyslné částky za předraženou kosmetiku nebo chodit do drahých kosmetických salonů. Určitě je výhoda mít dost peněz na kvalitní péči a rozmazlovat se, ale pokud si to právě nyní nemůžete dovolit, hledejte způsob, jak vypadat skvěle i za méně peněz. Výběr produktů a možnosti péče jsou dnes tak široké, že decentní make-up, pěkný účes a upravené nehty může mít opravdu každá žena. Stačí jen dostatek snahy a vynalézavosti. Inspiraci a různé návody můžete najít na internetu nebo v časopisech, takže žádné výmluvy.

Pokud je vaším problémem spíše nedostatek času, zvolte jednoduchý praktický účes. Například vlasy v délce po ramena sluší téměř každé ženě. Tento střih vypadá elegantně a dá se snadno udržovat.

2) Barevné kombinace

Kupujte oblečení v elegantních barvách, které se dají dobře kombinovat (černá, bílá, béžová, šedá, námořnická modrá). K tomu si pořiďte několik barevných kousků, abyste mohla vytvářet zajímavé kombinace a nepůsobila nudně nebo příliš usedle. Šatník můžete barevně oživit i pomocí doplňků.

Dávejte přednost kvalitě před kvantitou. Chcete-li vypadat elegantně, je lepší mít méně kousků kvalitního oblečení, než mít skříň plnou šatů a obuvi, které působí laciným dojmem.

3) Dobře padnoucí oblečení

Oblečení vám musí dobře padnout. Najděte ve vašem okolí krejčovství, kde vám upraví šaty na míru, zkrátí kalhoty, uberou nebo přidají pár centimetrů v pase. Pokud nemůžete za úpravy utrácet, poproste šikovnou kamarádku nebo to zkuste sama.

Pravidelně kontrolujte a opravujte knoflíky, vylézající nitě nebo žmolky. Samozřejmostí by mělo být vždy pečlivě vyžehlené oblečení.

4) Boty do špičky

Vybíráte-li nové boty a váháte, jaký vybrat tvar, zvolte boty do špičky. Vypadají elegantněji a dráž, než jiné varianty. Kupte si ty nejkvalitnější boty, jaké si můžete dovolit. Vyhněte se zbytečným ozdobám a lacině vypadajícím materiálům.

Obuv pravidelně čistěte a udržujte ve skvělém stavu. Špinavé a okopané boty nevypadají dobře nikdy, bez ohledu na jejich cenu.

5) Sebevědomí

Důležité je nejen to, co nosíte, ale také jak to nosíte. Pamatujte, že sebevědomí je ten nejlepší doplněk vašeho šatníku.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...